Jakub Forgács Šport

Bystricu už po deviatykrát rozskáču parkouristi. Na novom mieste a s atraktívnym hosťom

Nadšenci umenia pohybu sa opäť stretnú pod Urpínom. Deviaty ročník medzinárodného podujatia Parkour Meeting Banská Bystrica prichádza s viacerými novinkami.

Ilustračný obrázok k článku Bystricu už po deviatykrát rozskáču parkouristi. Na novom mieste a s atraktívnym hosťom
21
Galéria
Foto: Michal Mihál

Parkour je novodobým fenoménom, ktorému sa venujú aj mnohí mladí v meste pod Urpínom. Raz do roka tu organizujú medzinárodné podujatie, ktoré do Banskej Bystrice každé leto pritiahne desiatky nadšencov tohto umenia pohybu nielen zo Slovenska, ale aj okolitých krajín. Ani tento rok tomu nebude inak, už po deviatykrát.

Plagát Parkour Meeting Banská Bystrica 2019
1
Galéria

Podujatie Parkour Meeting Banská Bystrica 2019 sa uskutoční prvý júlový týždeň, od štvrtka 4. júla do nedele 7. júla. Konať sa však nebude na Zimnom štadióne – Hale B, ako posledné roky, ale v priestoroch športovej haly Strednej športovej školy. Do týchto priestorov sa akcia vracia po siedmich rokoch. Hosťom podujatia bude dánsky parkourista Nickolaj Lundquist, držiteľ certifikátu ADAPT (Art du Deplacement And Parkour Teaching), ktorý vytvorili ľudia stojaci pri zrode parkouru.

Okrem nového priestoru a hosťa sa však parkouristi môžu tešiť aj na nové prekážky na tréning a zdieľanie svojich skúseností. Či už sú to veľké dopadiská, tak aj unikátna konštrukcia Flowparks, tvorená z tyčiek a hrázd, ktoré sa dajú variabilne nastaviť do požadovaných výšok a smerov. Rovnakú konštrukciu, hoci o niečo menšiu, organizátori podujatia vybojovali vďaka podpore Bystričanov v hlasovaní o peniaze z participatívneho rozpočtu mesta len pred niekoľkými týždňami.

Ak by ste sa tohto jedinečného podujatia chceli zúčastniť ako parkouristi (nie iba ako diváci) a užiť si túto akciu so všetkými výhodami, nepremeškajte registráciu. Trvá len do pondelka 3. júna 2019 (20:00). Všetky dôležité informácie k registrácii nájdete na https://rebrand.ly/…-registracia.

Podujatie je realizované s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kra­ja.

Bystrickí parkouristi realizujú projekt Podpora parkouru v srdci Slovenska vďaka podpore z Nadačného fondu Deti v bezpečí poisťovne Kooperativa, ktorý realizuje Nadácia pre deti Slovenska.

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť zábery z posledného ročníka podujatia Parkour Meeting Banská Bystrica!

V OBRAZOCH: Mladí parkouristi opäť ovládli Bystricu. Boli sme pri tom
21
Galéria
Foto: Michal Mihál
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM