Jakub Forgács Šport

Obdivuhodné výkony a radosť z pohybu: Do Bystrice mieria parkouristi z 5 krajín, VIDEO

Veľké stretnutie nadšencov umenia pohybu je predo dvermi. Čo ponúkne podujatie Parkour Meeting Banská Bystrica 2019?

Zdroj: YouTube.com

Už o niekoľko dní to vypukne. Do mesta pod Urpínom prídu parkouristi z celého Slovenska, ale aj okolitých krajín. Deviaty ročník najväčšieho stretnutia nadšencov tohto umenia pohybu opäť ponúkne obdivuhodné výkony, pohybové výzvy, ale hlavne radosť z nesúťažného športovania.

Podujatie Parkour Meeting Banská Bystrica (4.–7. júla 2019), ktoré sa bude konať v Športovej hale Strednej športovej školy (bývalé OŠG), oficiálne otvoria vo štvrtok 4. júla o 18:00. “Na otvorení radi privítame aj ľudí z radov verejnosti, ktorí sa dozvedia základné informácie o akcii či uvidia nášho hosťa, ktorým je tento rok Nickolaj Lundquist z Dánska,” povedal organizátor podujatia Dávid Lupták.

Ako však doplnil, hoci si diváci môžu na podujatí bezplatne pozrieť výkony parkouristov, vo vyhradených časoch si čo-to budú môcť aj sami vyskúšať. “V piatok (5. júla) a v sobotu (6. júla) od 9:00 prebehnú spoločné rozcvičky v parku pod Pamätníkom SNP. Pripravené sú aj workshopy základných techník, ktoré sa budú konať v hale v piatok o 18:00 a v sobotu o 14:00,” priblížil Lupták.

Na záver spomenul aj pár zaujímavých informácií o podujatí. “Tento rok sú okrem Slovákov registrovaní aj účastníci z Česka, Rakúska, Poľska a náš dánsky hosť. Zaujímavosťou je tiež fakt, že máme najväčší percentuálny podiel dievčat za všetky ročníky,” dodal.

Podujatie je realizované s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kra­ja.

Bystrickí parkouristi realizujú projekt Podpora parkouru v srdci Slovenska vďaka podpore z Nadačného fondu Deti v bezpečí poisťovne Kooperativa, ktorý realizuje Nadácia pre deti Slovenska.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z minulého ročníka podujatia ako aj aktuálne promo video!

V OBRAZOCH: Mladí parkouristi opäť ovládli Bystricu. Boli sme pri tom
21
Galéria
Foto: Michal Mihál
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM