Kornel Kubík Zábava

Celeste Buckingham v USA nominovali na Objav roka! Pozrite si jej nový klip

Slovenská speváčka Celeste Buckingham získala nomináciu na Radio Disney Music Award v kategórii The Freshest - Best New Artist, teda Objav roka. Osemnásťročná bývalá SuperStaristka okrem toho predstavila nový videoklip k piesni I'm Not Sorry z druhej štúdiovky Where I Belong (2013).

Ilustračný obrázok k článku Celeste Buckingham v USA nominovali na Objav roka! Pozrite si jej nový klip
Zdroj: YouTube.com

„Nomináciu v kategórii Najlepší nový umelec v ankete Radio Disney Music Awards 2014, samozrejme, považujeme za veľký úspech Celeste v USA. Počínajúc piatkom 28. februára Radio Disney odštartovalo hlasovanie samotných fanúšikov o to, kto z nominovaných sa stane víťazom jednotlivých kategórií. Vopred ďakujeme všetkým, ktorí sa do hlasovania zapoja a podporia Celeste v kategórii The Freshest – Best New Artist ,“ uviedol speváčkin manažér Lumír Mati.

Skladbu venovala ženám

Nový videoklip sa speváčka rozhodla zverejniť krátko pred Medzinárodným dňom žien. „Táto skladba je venovaná ženám a dievčatám, ich postaveniu vo svete, znepokojením nad tým, že mnoho z nich je stále diskriminovaných, nemajú rovnaké právo na vzdelanie, zdravotnú starostlivosť, pracovné podmienky, finančnú nezávislosť, rozvoj ich talentu a potenciálu. Preto premiérujeme videoklip k singlu I’m Not Sorry symbolicky pár dní pred 8. marcom, ktorý bol OSN vyhlásený za Medzinárodný deň žien. Videoklip nemá konkrétny príbeh, pesnička je však o tom, že ženy by sa nemali ospravedlňovať za to, čím sú a v niektorých krajinách sa skrátka musia,“ vysvetlila Buckingham s tým, že námet klipu skrsol v jej hlave a reálne kontúry dotvorila s pomocou mamy Zarin Buckingham.

Prvý videoklip tohto druhu na Slovensku

Keďže obe boli maximálne spokojné s predošlou spoluprácou s režisérom Martinom Hudákom na videoklipe Crushin' My Fairytale, rozhodli sa mu zveriť i vizuál najnovšej skladby. Finálny námet teda napokon dotvorili spolu s ním. „Myslím, že je to prvý videoklip tohto druhu na Slovensku. Točili sme rýchlobežnou kamerou a tak sme natočili dokopy 18 hodín spomaleného materiálu, ktorý sme museli napozerať. Pre zaujímavosť, keby sme zábery použité v klipe pustili reálnou rýchlosťou, nemali by viac ako 20 sekúnd. Môžem povedať, že je to jeden z mojich najťažších videoklipov doteraz. Asi pre jeho jedinečnosť. Veľmi si vážim, že mi Celeste dala znovu dôveru. Snažil som sa nesklamať a urobiť pre ňu my best,“ uviedol Hudák.

Americká premiéra videa sa uskutoční vo Washingtone na konferencii medzinárodnej organizácie CARE (Cooperative for Assistance and Relief Everywhere), ktorá Celeste pozvala do svojich radov, a ktorá sa venuje celosvetovému boju s chudobou žien, obrane ich práv a postavenia vo svete.

Nový videklip Celeste Buckingham nájdete vpravo hore.

Celeste Buckingham v USA nominovali na Objav roka! Pozrite si jej nový výnimočný
1
Galéria
Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM