Jaroslav Dodok Rôzne

Členov kapely Smola a Hrušky zatkli, opití zničili bar

Členovia kapely Smola a Hrušky vyvádzali v jednom z hotelov na Milevsku v južných Čechách. V reštaurácii zničili vybavenie baru a kuchyne.

Dvoch členov slovenskej kapely Smola a Hrušky zatkla v sobotu ráno polícia po tom, čo v opitosti úplne zdemolovali bar jednej z hotelových reštaurácií na Milevsku v južných Čechách.

Za to im podľa zákona hrozí až rok väzenia alebo pokuta. Agentúru SITA o tom informoval manažér Smola a Hrušky Martin Hlavatý.

Na hudobníkov zavolali políciu majitelia hotela, ktorí ich našli ráno spiacich na zemi. V reštaurácii bolo zničené vybavenie kuchyne a baru, pomočené steny a rozbité fľaše od alkoholu. Privolaní policajti museli pri zatýkaní použiť donucovacie prostriedky.

Po koncerte sme na izbe trochu oslavovali. Vôbec sme si nevšimli, že sa tí dvaja vyparili. Ako sme neskôr zistili, zišli dole nákladným výťahom do reštaurácie, kde už dávno nikto nebol. Tak sa obsluhovali sami. Nakoniec sa asi zľakli zamknutých dverí a začali panikáriť. Je nám to celé strašne ľúto,“ uviedol nemenovaný zdroj blízky kapele.

Podľa Ondřeja Končelíka z obvodného oddelenia milevskej polície k trestnému stíhaniu však zrejme nakoniec nedôjde. "K veľkej škode v hoteli došlo, ale dohodli sa s prevádzkovateľom, že všetko uhradia. Spravili sme zápis o incidente a zvyšok už je na nich,“ vyhlásil Končelík.

V prípade, že sa Smola a Hrušky s majiteľmi na odškodnom nedohodnú, hrozí im súd. Zatiaľ nie je známe, či kapela v piatok odohrá plánovaný koncert v Prahe, kde majú pokrstiť svoj nový album Palec Hore.

Zdroj: webnoviny/SITA Foto: SITA

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM