Rastislav Búgel Rôzne

Človek tvorí, technika pomáha: Študenti naberali prax

Pod týmto názvom sa uskutočnil workshop Mediálneho centra Filozofickej fakulty UKF v Nitre, určený pre študentov v rámci podpory získania praktických zručností v oblasti rozhlasovej a televíznej tvorby.

Cyklom prednášok, riešenia prípadových štúdií a praktických cvičení sa minulý týždeň uskutočnil workshop, ktorý mal za cieľ poukázať v praxi na skutočnosť, že dôležitou súčasťou prípravy rozhlasového a televízneho vysielania, ako aj práce v reklame, marketingu a public relations je človek. Jeho myslenie a spôsob spracovania informácií, kreativita a sa nedajú nahradiť technikou, ktorá na druhej strane všetky pracovné postupy človeka dokáže zjednodušiť a niekedy ponúknuť nové možnosti.

[blockquote]Štu­dentom sa predstavil Jaroslav Dóczy (rozhlasové vysielanie), Zuzana Hanzelová (televízia a rozhlas), Matúš Švirloch (marketing a PR), Martina Kardošová (rozhlas), Vlado Vondrák (TA3), Lenka Barilíková (hlasová technika), Mirka Kernová (ivestigatívna žurnalistika) a Juraj Arieli Neveselý (organizácia rozhlasového vysielania. [/blockquote] Popri uvedených, tematicky zameraných blokoch účastníci workshopu pripravovali živé vysielanie Rádia Plus, ktoré je súčasťou Mediálneho centra FF UKF. Do programu aplikovali všetky získané teoretické i praktické informácie od odborníkov z praxe.

Nitra24.sk/MCFFUKF

UKF_media
9
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM