Marcel Páleš Univerzity

FOTO: Návšteva Roberta Fica v Bystrici. Premiér si to namieril medzi budúcich politológov

Premiér Robert Fico pri štarte nového pracovného týždňa navštívil Banskú Bystricu. Vybral sa medzi vysokoškolských na Fakultu politických vied a medzinárodných vzťahov UMB. Študentom prednášal o Európskej únii, aj napriek malému meškaniu napokon všetko stihol.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Návšteva Roberta Fica v Bystrici. Premiér si to namieril medzi budúcich politológov
Foto: Marcel Páleš

Tesne pred jedenástou hodinou dopoludnia sa aula Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov zaplnila do posledného miesta. Zhruba päť desiatok mladých ľudí zostalo aj stáť. Pri parkovisku vonka postávala rektorka Univerzity Mateja Bela a spolu s ostatným uvítacím výborom čakali na nášho premiéra.

Ten chvíľu meškal, ale potom už bez zbytočných slov prešiel Róbert Fico k veci. V prednáške sa zaoberal témou Európska únia, Ústava SR a ľudské práva. Pozornosť venoval najmä postaveniu Slovenska v EÚ. Po jeho slovách nasledovala diskusia. Nielen študenti sa ochotne zapojili.

A budúcich politológov či diplomatov premiér vcelku zaujal. „Mala som k nemu doposiaľ skôr negatívny postoj. Ale po dnešku to prehodnotím. Celkom ma zaujal,“ vyslovila mladá študentka. „Niektoré veci by bolo dobré prediskutovať a ísť v nich hlbšie, ale to by si tu Fico posedel či postál aj do večera. Ale inak dobre. Je fajn, že nám ho sem dotiahli!“ komentoval Ficovu návštevu usmiaty študent.

Premiér bol s návštevou spokojný a v závere sa študentom aj poďakoval. Vyjadril sa, že v slovenskej politike chýbajú mladí ľudia, a preto verí, že aj spomedzi prítomných študentov sa v budúcnosti budú niektorí spolupodieľať na tom, aby sme sa mali dobre.

Fico BB
10
Galéria
Foto: Marcel Páleš
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM