Jaroslav Dodok Kultúra

Grafiťáci sa dnes chystajú na Bratislavu, pomaľujú 3 vagóny!

Na prebiehajúcom víkendovom podujatí pouličnej kultúry a zábavy Bratislava Street Art Festival sa opäť angažuje Batelier, Euforion o.z.

[blockquote]BSAF už po druhé prináša do ulíc hlavného mesta pouličné umenie v podobe divadla, graffiti, žonglérskych, tanečnych a iných kúskov. Organizátori festivalu /Batelier, Euforion o.z/ majú za ciel vytvoriť priestor pre kultúru na verejných priestranstvách, obohatiť mestský kolorit a priniesť trochu vzruchu do ulíc Bratislavy.[/bloc­kquote]

Dnes môžu grafiťáci legálne ukázať svoju tvorivosť na osobných železničných vagónoch, ktoré sa budú naďalej používať na prepravu osôb po celom Slovensku. Vozne budú umelcom k dispozícii v bratislavskom Múzeu dopravy od 12.00 do 20.30 hodiny.

[youtube=400,322]h­ttp://youtu.be/i­QejaDKzuhY[/y­outube]

„Aj tento rok poskytneme pre účastníkov festivalu tri vozne na pomaľovanie,“ uviedol pre riaditeľ Odboru komunikácie Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK) Tomáš Šarluška.

Na výtvarný program Paint the Train sú pozvaní slovenskí aj zahraniční grafiťáci. Sprievodný program doplní žonglérske zoskupenie Let Them Fly, ktoré po zotmení predvedie netradičný tanec s ohňom.

„Poskytnutím legálneho priestoru na maľovanie pri dodržaní istých pravidiel chce ZSSK podporiť tvorivosť pouličných umelcov a upozorniť na vandalizmus, ktorý firme prináša veľké škody,“ zdôvodnil Šarluška

student24/tasr foto: streetartfesti­val.sk

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie