Monika Obrtalová Ostatné

Grilovať sa bude aj tento rok, tentoraz až 3 dni

Banská Bystrica bude opäť žiť grilovacou mániou. Festival, ktorý odštartoval svoju púť v roku 2011 nultým ročníkom sa do mesta pod Urpínom vráti počas tretieho májového týždňa. Návštevníci si chrumkavé lahôdky i pestrý kultúrny program môžu užiť celé

Po minuloročnom pozitívnom ohlase na uvádzací gastronomický festival, organizátori i vedenie mesta oznámilo, že Banskobystričania sa môžu tešiť na prvý oficiálny ročník Grilliády. Ten minuloročný odštartoval s prekvapujúcou účasťou deväťtisíc návštevníkov, tento rok organizátori čakajú pätnásť až dvadsaťtisíc ľudí. Jednou z noviniek Grilliády 2012 bude jej trvanie v meste pod Urpínom. Minulý rok trvala približne sedem hodín, tento rok bude trvať až 3 dni. Každý jeden deň od piatka do nedele bude plný jedla i kultúrneho programu pre najmeších návštevníkov i tých skôr narodených. Trojdňová Grilliáda má priniesť do mesta viac gastronomických zážitkov, väčšiu rôznorodosť produktov i viac zábavy.

Primátor mesta Banská Bystrica Peter Gogola oceňuje iniciatívu spoločnosti VISIT BB, ktorá je organizátorom grilovacej akcie a dodáva: „Grilliáda je súčasťou našej stratégie budovať značku mesta. Chceme, aby ľudia v okolí Banskej Bystrice, na Slovensku i v zahraničí vnímali Banskú Bystricu ,ako mesto, ktoré je spojené s cestovným ruchom a dobrým jedlom. Vychádzame z porekadla, že láska ide cez žalúdok.“ Minulý rok sa Grilliáda usídlila na Námestí SNP. Keďže veľký nápor návštevníkov toto námestie nezvládlo a tento rok bude festival trvať až tri dni, organizátori na čele s Romanom Neradným z agentúry VISIT BB sa rozhodli Grilliádu presídliť na Námestie Slobody.

„Miesto tohtoročného festivalu sme zmenili z technického dôvodu, očakávame veľký nápor návštevníkov. Minulý rok boli problémy s elektrikou, vodou i odpadom. Toto všetko sa nám lepšie rieši na Námestí Slobody, ktoré je väčšie a v rámci infraštruktúry dopravy má lepšie spojenie s autobusovou dopravou i parkoviskami,“ povedal Neradný. V prvý deň festivalu, v piatok budú prebiehať od sedemnástej hodiny v poradí II. METRO majstrovstvá Slovenska vo filetovaní lososa. Profesionálni šéfkuchári si zmerajú sily vo filetovaní čerstvých päťkilových lososov. Šéfkuchári s filetovacím nožom a pinzetou budú hodnotení porotou, ktorá bude hodnotiť kvalitu filetu bez kostí a kože, vyťaženosť, čistotu pracoviska a v neposlednom rade aj čas. Prvý večer návštevníkom spestrí populárna funky kapela Funkiez.

[blockquote]Program na sobotu je obohatený o kuchársku show dvoch šéfkuchárov a zároveň garantov celej akcie Jaroslava Žideka a Vojtecha Artza. Ďalej bude nasledovať súťaž v grilovaní banskobystrických rebierok, baraniny a jahňaciny. Ak ste milovníkmi mäsa, v Banskej Bystrici sa môžete v sobotu pokúsiť vytvoriť slovenský rekord v množstve zjedeného kuracieho mäsa na čas. A večer Vám bude tentokrát spríjemňovať premiéra predstavenia Mareka Ťapáka a SĹUKu „Tanec medzi črepinami“ pod holým nebom. Posledný deň gurmánskeho festivalu bude v znamení rodiny. Program pre rodiny s deťmi sľubuje skákacie hrady, maľovanie na tvár, karikaturistu i súťaže. [/blockquote] V nedeľu sa taktiež dozvieme, kto sa bude môcť pýšiť titulom najobľúbenejšia reštaurácia Grilliády, ktorú zvolia návštevníci festivalu. V Grillaréne, kde je vstup voľný sa bude ako minulý rok platiť špeciálnou, festivalovou menou – grillošmi. Za ne si návštevník môže kúpiť jedlo i nápoje, ktoré sú ďalšou novinkou. Grilloše sa budú predávať vo forme grillošových kariet, ktoré obsahujú päť kupónov v hodnote šesť eur. Súčasťou každej grillošovej karty je aj hlasovací lístok, ktorým môžete dať hlas najobľúbenejšej reštaurácií a neodísť domov z Grilliády na prázdno, ale možno aj s výhrou v ruke.

Margaréta Styková

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie