Martin Károly Šport

Gymnaziálny basketbalový tím postúpil na MS

V utorok 28.februára 2012 sa žiarski gymnazisti suverénne vyhrali krajské kolo v basketbale študentov stredných škôl v Lučenci. Zabezpečili si tak postup na majstrovstvá SR v Leviciach, v dňoch 19. a 20. marca 2012.

Za účasti 6 škôl, víťazov regionálnych kôl banskobystrického kraja, ukázali skúsení a kvalitní hráči ako Kysela, Štefanec, Bulko alebo Štefanča svoje hráčske umenie.

Družstvá boli losovaním rozdelené do dvoch trojčlenných skupín, pričom do oboch skupín boli nasadené družstvá, ktoré sa vlani umiestnili na 1. a 2. mieste. V skupinách sa hralo systémom „každý s každým“. Víťazi skupín hrali o 1. – 2. miesto, družstvá umiestnené na druhom mieste v základnej skupine hrali o 3. – 4. miesto.

Žiarsky tím nezaváhal ani raz v zápasoch v skupine, vo finále zdolal Lučenčanov 26 : 35 (10:24)