Kornel Kubík Rôzne

Hľadáte prácu či brigádu? Nájsť vám ju pomôže veľtrh Job Forum

Najmä pre tých, ktorí si hľadajú prácu či brigádu, ale aj pre študentov a absolventov stredných a vysokých škôl je určený v poradí piaty ročník veľtrhu pracovných príležitostí JOB FORUM 2013. Uskutoční sa na trenčianskom výstavisku Expo Center od 14. do 15. novembra.

Ilustračný obrázok k článku Hľadáte prácu či brigádu? Nájsť vám ju pomôže veľtrh Job Forum
Zdroj: TASR

Veľtrh pomôže bez ohľadu na vzdelanie či skúsenosti

Podľa PR manažérky spoločnosti Expo Center Ivany Ridékyovej, veľtrh má pomôcť záujemcom o získanie zamestnania bez ohľadu na vek, vzdelanie a pracovné skúsenosti. Ponúkne možnosť testovania jazykových znalostí uchádzačov o prácu, poradenstvo týkajúce sa vyhľadávania práce na internete, integrovaný systém typových pozícií, tipy ako správne napísať životopis a motivačný list, možnosti pre absolventov na trhu práce, možnosti založenia živností, či vzdelávania v každom veku.

„Nad odbornou úrovňou veľtrhu dohliada Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR a odborní garanti – Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Trenčín, Inštitút zamestnanosti, Slovenský živnostenský zväz a Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne,“ priblížila Ridékyová.

Výstava pomôže vybrať si strednú školu

Ako dodala, súbežne s veľtrhom JOB FORUM sa pod záštitou ministra školstva SR Dušana Čaploviča na trenčianskom výstavisku uskutoční 15. ročník výstavy stredných škôl všetkých odborov Stredoškolák. „Výstava poskytuje žiakom základných škôl možnosť vybrať si z ponuky stredných škôl, stretnúť sa s ich učiteľmi a žiakmi, oboznámiť sa s ponúkanými predmetmi a vybrať si tú najvhodnejšiu školu pre svoje budúce uplatnenie,“ pripomenula Ridékyová s tým, že spojením s výstavou JOB FORUM chcú študentom ponúknuť možnosť zistiť nielen možnosti štúdia po skončení strednej školy, ale tiež možnosti uplatnenia sa na pracovnom trhu v profesii, ktorú si zvolia.

Vstup na veľtrh JOB FORUM i výstavu Stredoškolák je pre verejnosť bezplatný.

Ilustračné foto: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM