Jaroslav Dodok Rôzne

Umelec denne vyrobí 8 000 cencúľov: Takúto nádheru z nich stavia!

Američan Brent Christensen sa spolu so svojim priateľom Ryanom Davidsom rozhodol pre šialený nápad. Po hodinách precíznej práce vytvorili ľadové hrady, ktoré merajú takmer 10 metrov. Záľubu umelcov dnes obdivuje celý svet.

Ilustračný obrázok k článku Umelec denne vyrobí 8 000 cencúľov: Takúto nádheru z nich stavia!
Foto: Jaroslav Dodok

V roku 2000 sa Brent Christensen aj s rodinou presťahoval z Kalifornie do chladného Utahu. Hľadal si hobby, ktorými by si mohol vyplniť voľný čas. Najprv to začalo celkom nevinne, keď si s deťmi stavali na záhrade ľadové pevnosti. Neskôr sa do toho ponoril naplno.

Jeho prvý väčší výtvor bol zložený z ľadu a konštrukcia bola z dreva. Avšak keď sa ľad rozpustil, zostala po ňom iba hŕba premočeného dreva. Poučil sa a snažil sa nájsť riešenie. Našiel ho v podobe vlastného nápadu, kde si vytvára cencúle a potom ich pripája ku konštrukcii. Denne vytvorí od 4 000 do 8 000 kusov cencúľov.

Už štyri roky sa snaží stále zlepšovať sa a je úspešný. Stavia hrady, v ktorých sa môžete prejsť po chodbách alebo si vychutnať výhľad z veže, do ktorej vás povedú poctivo vypracované schody. Toto je však prvý ročník kedy Brent so svojím priateľom Ryanom Davisom priviedli tento nápad do Colorada, kde si ľudia môžu vychutnať ich výstavu. Bohužiaľ, však len dovtedy, dokým im to počasie dovolí. Dnes jeho diela dosahujú výšky 8–10 metrov a vo svojej záľube chce naďalej pokračovať, až kým nedosiahne výšky 14 metrov.

student24/Lucia Kuglerová

Pozrite si nezvyčajné ľadové hrady, ktoré vytvorili umelci
3
Galéria
Zdroj: Webnoviny.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM