Monika Vengrínová Zábava

Hudobná skupina Druhé ja preráža i do zahraničia. Dievčatá zo Šuňavy majú budúcnosť

Je ich päť, sú mladé, talentované, študujú, hrajú a spievajú. Dievčatá z podtatranskej dediny Šuňava sa už vo svojom mladom veku rozhodli preraziť v hudobnom svete. Na konte majú niekoľko autorských piesní i úspešných vystúpení. Aktuálne pripravujú svoj prvý propagačný album.

Ilustračný obrázok k článku Hudobná skupina Druhé ja preráža i do zahraničia. Dievčatá zo Šuňavy majú budúcnosť
Foto: Monika Vengrínová

„Naša skupina vznikla z čisto dievčenského rozmaru, keď sme sa rozhodli,ľudovo povedané, „spraviť napriek“ chlapcom z partie, ktorí si svoju skupinu založili rok pred nami. Na začiatku stálo veľké odhodlanie vyrovnať sa im, čo nás motivovalo k tomu, aby sme celé dni trávili v skúšobni," hovorí o začiatkoch skupiny speváčka a basgitaristka Erika Capová.

Rivalita však medzi kapelami nevznikla, naopak, celkom prirodzene si navzájom pomáhajú. Dokonca skúšajú v spoločnej skúšobni. V nej dievčatá spočiatku ešte v pôvodnom zložení tvorili prerábky známych, zväčša country piesní. Prvými poslucháčmi im boli rodičia a kamaráti. Z pôvodného štýlu sa hudobný žáner skupiny postupne vyprofiloval skôr na folk-rockový, na country ale dievčatá nezanevreli.

Mladé študentky už poznajú aj za hranicami

„Ako plynul čas, naše priority sa menili, a tak sa menila aj naša zostava. Z tej pôvodnej som zostala len ja a moja sestra. Postupne sa k nám pridala Terézia Vilimová, ktorá spieva a hrá na bicie, vokalistka Adriana Nahalková a naša posledná sestra Barbora Capová so svojím hlasom a elektroakustickou gitarou. Na niektorých vystúpeniach nás na sólovej elegrickej gitare i spevom sprevádza ako hosť Tomáš Zajac, ktorého prezývame „Zubný kaz““, smeje sa huslistka Veronika Capová.

V takomto zložení funguje kapela tri roky a postupne sa dostáva do povedomia verejnosti, predovšetkým organizátorov rôznych spoločenských akcií či festivalov. Vďaka nim dievčatá hrajú nielen v sprievodnom programe, ale čoraz častejšie i v tom hlavnom. Za sebou majú vystúpenia na nemeckom country festivale Gross Duben, kam sa vracajú už niekoľko rokov, ale i na domácej scéne. Diváci ich už tak mali možnosť vidieť na Country weekende v Šuňave, Country Kolibe vo Svite, na Festivale Belianska podkova v Spišskej Belej, ale i na Country jeseni v Prievidzi, Slávnostiach pod Kráľovou hoľou v Liptovskej Tepličke na či iných akciách v okolí Popradu a Prešova.

„Momentálne sa pripravujeme na vydanie prvého propagačného albumu, kde sa okrem prerobených piesní môžu naši fanúšikovia tešiť aj na skladby z vlastnej kuchyne, ako napr. Si ako z cigariet dym, či Náš život, kde sme my samy autorkami ako textov, tak i hudby,“ uzatvára Erika.

Kapela Druhé ja - video
4
Galéria
Kapela Druhé ja
14
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM