Kornel Kubík Univerzity

Internáty v Bratislave čaká úplná rekonštrukcia, lepší internet a ďalšie novinky

Študenti, ktorí bývajú na internátoch Univerzity Komenského, by sa v ďalšom roku mali dočkať novšieho vybavenia izieb či lepšieho internetového pripojenia. V roku 2014 by sa tiež mohlo začať s veľkou rekonštrukciou Manželských internátov na Mlynoch.

Ilustračný obrázok k článku Internáty v Bratislave čaká úplná rekonštrukcia, lepší internet a ďalšie novinky
Zdroj: Webnoviny.sk

Chceli by sme vybudovať novú trafostanicu, ktorú potrebujeme na zlepšenie fungovania internetu,“ hovorí o plánoch na rok 2014 riaditeľ Vysokoškolského mesta Ľ. Štúra – Mlyny UK Róbert Gula.

Všetko vybudujú nanovo

V budúcom roku by sa tiež malo začať aj s rozsiahlou rekonštrukciou Manželských internátov. Momentálne prebieha verejné obstarávanie. „Pri rekonštrukcii pôjde o komplexné riešenie, teda zostane len skelet budovy. Všetko bude vybudované nanovo, vrátane nových inžinierskych sieti a počítačových sietí,“ dodáva Gula. Zároveň sa podľa neho zníži energetická náročnosť budovy. V roku 2015 by potom mala nasledovať komplexná rekonštrukcia.

V študentskom mestečku na Mlynoch tiež plánujú obnoviť zeleň či vybudovať oddychovo-relaxačnú zónu medzi Manželskými internátmi a Átriovými domkami. Tu by mali vzniknúť v budúcnosti i športoviská a park.

Na Družbe nové fitko aj okná

Zmeny sa v budúcom roku chystajú i na internáte VI Družba. V študentských izbách plánujú vymeniť okná v dvoch blokoch, nahradiť by mali i starý nábytok. Pre študentov tiež vybudujú malé fitnescentrum, zrekonštruujú lektorské izby a opravia schodisko pred jedným z blokov. Práce by mali podľa predpokladov stáť 112-tisíc eur, uvádza riaditeľ internátu Ivan Daňo.

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM