Adriana Banásová Kultúra

Katy Perry to v Slovnaft aréne poriadne roztočila!

Slovenská metropola si v piatok večer (27.2.) do zoznamu návštev zapísala ďalšiu hviezdu svetovej hudobnej scény, speváčku Katy Perry. Pôvabná Američanka prišla do Bratislavy v rámci koncertnej šnúry The Prismatic World Tour.

Ilustračný obrázok k článku Katy Perry to v Slovnaft aréne poriadne roztočila!
Zdroj: TASR

Zaplnené hľadisko Slovnaft arény dobre zahriala predskokanka Charli XCX. Dvadsaťdva ročná britská speváčka ponúkla svižnú polhodinu, v ktorej dominovali hity London Queen, I Love It, Super Love Break The Rules či Doing It. Na svoj vek si Charli počínala na pódiu celkom suverénne a zaujala aj tým, že ju sprevádzala čisto dievčenská kapela.

Veľkolepé efekty a známe hity

O 21.11 hod. sa pri zvukových efektoch otvára na pódiu konštrukcia v podobe trojstranného ihlana, vychádza z neho hviezda večera a jej prvým slovom do mikrofónu je – Bratislava. Reakcia hľadiska je ohlušujúca, začína pravá americká šou v hlavnej úlohe s Katy Perry.

Scénograf pre toto pompézne divadlo zvolil sedem obrazov, podobu hviezdnych vojen, Egypt, mačiatka, sladkosti, pestrú prism, zakvitnutú lúku a motýle na nej. Tomu boli podriadené aj kostýmy speváčky a tanečníkov, miestami až do cirkusovej podoby.

Na úvod tri hity Roar, Part Of Me a Wide Awake nenechali na pokoji nikoho. Aj pri This Moment/Love Me spieva a tancuje každý, kto môže. Pri songu Dark Horse sa na pódiu objaví kôň a Katy odspieva časť piesne v jeho sedle. Nasledujú známe Legendary Lovers, Kissed A Girl, Hot N Cold, International Smile. V akustickom prevedení zazneli piesne By The Grace Of God, The One That Got Away a Unconditionally.

Selfie s fanúšičkou

Na piatkový večer bude určite dlho spomínať Alexandra z Popradu, ju si totiž Katy vybrala z hľadiska a spolu si urobili selfie snímku. Ešte pred tým jej hľadisko dalo rýchlokurz slovenčiny. Nasledujú songy Walking On Air, This Is How We Do, Teenage Dream, California Gurls a do finále hit Birthday, pri ktorom sa na móle objavil kolotoč ako z lunaparku a Katy si zalietala na hlavami sediacich divákov v ovále hľadiska.

Bratislava si vytlieskala jeden prídavok vo forme hitu Firework z tretieho albumu Teenage Dream. Zo stropu padajú farebné konfety, záverečné pyrotechnické efekty a „americký sen“ končí. Chýry o turné neklamali, bolo čo pozerať a počúvať.

K úspechu šou prispelo mierou nemalou náročné technické vybavenie scény, pódium s dvojitým trojuholníkovým mólom až do polovice plochy arény, visuté konštrukcie nad pódiom aj hľadiskom, plejáda pestrých kostýmov, elegantné svetelné a laserové efekty, prepracovaná zadná projekcia s efektnými dokrútkami, ktoré párkrát zaujali viac ako samotné dianie na pódiu a zvukom, ktorý bol miestami na hranici únosnosti a nepohrdla by ním ani hardrocková kapela.

Jednoducho pravá americká šou, kde má každý v každom okamihu svoje miesto a svoju úlohu. V hľadisku prevládalo mladšie publikum vrátane detí a tínedžerov, takže v bufetoch pred koncertom išli na odbyt najviac pukance a limonády. Hlavne mladí poznali všetky pesničky, ktoré na scéne zazneli. Človek chvíľami nevedel, či počuje spev Katy alebo vedľa stojacich mladých fanúšičiek, ktoré sa ju snažili prekričať.

Svetové turné

Po vydaní štvrtého štúdiového albumu Prism v októbri 2013 ohlásila speváčka na roky 2014 a 2015 veľké svetové turné. Pod názvom The Prismatic World Tour ho začala 7. mája minulého roku v severoírskom Belfaste. Šnúru viac ako stovky koncertov roku 2014 ukončila vystúpením 20. decembra v novozélandskom Aucklande.

Európsku časť turné si naplánovala na február a marec. Prvý tohtoročný koncert uviedla 16. februára v španielskej Barcelone. Po Bratislave bude jej ďalšou zastávkou švajčiarsky Zürich, kde vystúpi 1. marca, deň nato bude spievať v bavorskej metropole Mníchov. Šnúru 21 európskych koncertov ukončí 22. marca vo švédskom Štokholme.

Katy Perry (*25.10.1984, rodená Katheryn Elizabeth Hudson, Santa Barbara, California, USA) je na hudobnej scéne od roku 1999. V marci 2001 vydala debutový album s názvom Katy Hudson. Na ďalší album si museli fanúšikovia počkať viac ako sedem rokov, pod názvom One Of The Boys vyšiel v júni 2008 a dostal so do prvej desiatky rebríčka albumov.

Svetový úspech jej priniesol tretí album Teenage Dream, ktorý vyšiel v auguste 2010. V rebríčku sa dostal na prvé miesto a jeho predaj dosiahol šesť miliónov výliskov. V októbri 2013 vydala štvrtý album Prism, ktorý sa rovnako dostal na prvé miesto rebríčka.

V americkej singlovej TOP 40 hitparáde mala zatiaľ osemnásť pesničiek, rovná polovica z nich sa dostala až na prvé miesto. Aj v anglickej TOP 40 bodovalo osemnásť piesní, štyri z nich na čele. Na svojom konte má päť cien American Music Awards.

Katy Perry, koncert v Bratislave
9
Galéria
Zdroj: TASR
Katy Perry v Bratislave
1
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM