Webnoviny - Zábava

Košice rozhýbala štvorylka, tancovalo skoro 8-tisíc ľudí

Rekordných 7 948 účastníkov roztancovalo košickú Hlavnú ulicu dnes napoludnie pri synchronizovanom tancovaní štvorylky. Košice získali zápis do Slovenskej knihy rekordov, aj európske prvenstvo v počte tancujúcich v rámci medzinárodného festivalu Euro

Vlani tancovalo štvorylku na Hlavnej vyše 6 250 účastníkov. Podujatie pripravuje ako lokálny organizátor košický tanečný klub Meteor pod vedením vedúceho klubu Milana Plačka a Alžbety Ligovej.

„Verili sme tomu, lebo od začiatku sa množstvo žiakov zaujímalo, či aj tento rok bude štvorylka a prihlásilo sa ich okolo sedemtisíc. Štvorylka nie je zložitá a dokáže sa ju naučiť každý. Dnes priamo pred tribúnou tancovali aj hendikepované deti,“ povedal Plačko.

[blockquote]Na Hlavnú sa schádzali žiaci košických základných a stredných škôl už do rána. O pol dvanástej bola generálna skúška a už vtedy tu bola výborná atmosféra. Nadšenie účinkujúcich zapôsobilo aj na oficiálnych hostí a v závere sa k tancujúcim pripojil aj košický viceprimátor Ján Jakubov. [/blockquote]

Podľa primátora Richarda Rašiho toto podujatie pozitívne propaguje Košice v rámci Európy. Podľa vyjadrenia Plačku sa na budúc rok, kedy Košice budú Európskym hlavným mestom kultúry, sa pokúsia prekonať dnešný rekord. Plačko dúfa, že padne hranica 10 000 tancujúcich.

V rámci Európy sa do festivalu zapojilo 50 miest v ôsmich štátoch. Na Slovensku okrem Košíc tancovali štvorylku aj v Žiline, Banskej Bystrici a Trnave. Na rozdiel od minulého roku sa teraz nezapojilo mesto Prešov.

student24/webnoviny foto: sita

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM