Barbara Dallosová Životný štýl

Krehká blondínka za mixom: Žiarska DJ-ka Sofia (18) vypredala londýnsky klub, kde hrali Madona i Rolling Stones!

Mladučká Žiarčanka Sofia Fabová, vystupujúca pod menom Sofi F, má naštartované na slušnú kariéru v hudobnom priemysle. Nedávno sa ocitla v jednom rebríčku s menami ako AVICII a W&W. DJ-ský chlebíček prebrala usmiata študentka po ocinovi...

Ilustračný obrázok k článku Krehká blondínka za mixom: Žiarska DJ-ka Sofia (18) vypredala londýnsky klub, kde hrali Madona i Rolling Stones!
Zdroj: Dnes24.sk

Jej otca pozná veľa Žiarčanov pod menom DJ Fabo. Len 18-ročná študentka Sofia Fabová šla v jeho šľapajách a zdá sa, že o nej ešte budeme počuť.

Otcovi kradla CD-čka

Ako sama hovorí, k hudbe mala vždy blízko a už ako batoľa sa natriasala pri všetkých zvukoch. ,,Ocino ma dokonca brával aj na svoje denné akcie. Neskôr som mu už kradla CD-čka, čo sa dozvedel až na akciách. Vtedy som si vypočula pár rozhorčených telefonátov… no neodradilo ma ani to,„ spomína so smiechom talentovaná DJ-ka, ktorá si s ocinom rada zahrá aj dnes. ,,Sme zohratí tím a vždy je mi oporou,“ dodáva.

Po boku známych mien

Sofiu možno vidieť i na slovenských párty, za doposiaľ najcennejšiu skúsenosť ale považuje vystúpenie v známom britskom klube. ,,Club 229 London bol skvelá skúsenosť. Je to rockový klub, kde hrali napríklad Madonna, Rolling Stones, Elton John. Vystúpili sme tam na úžasnej párty aj s kapelou IMT SMILE a klub bol beznádejne vypredaný," hovorí. Zo slovenskej scény si usmiata blondínka najviac pochvaľuje spoluprácu s DJ-mi ako Emtydee, Syky alebo Jake Neutron. Práve s posledným menovaným plánuje spoluprácu i v budúcnosti.

Človek nemusí byť fanúšikom tohto druhu hudby, aby poznal mená ako AVICII a W&W. Aj s takouto špičkou sa už Sofi stretla, hoci len v rebríčku. ,, Bolo to 20. miesto na Mixcloud. Je to portál, kde prispievajú DJs svojimi vlastnými setmi. Je to najväčší portál tohto typu na svete, denne tam pribudne niekoľko sto setov z celého sveta. V čase, keď som mala umiestnenie v rebríčku, tam boli aj AVICII a W&W," vysvetľuje.

Odvážne plány

Mladá Žiarčanka sa plánuje v DJ-skom fachu ešte ohriať. ,,Moje plány sú stále odvážnejšie… v najbližšej budúcnosti chcem študovať hru na klavíri, nakoľko sa začínam venovať hudobnej produkcii – čo už nie je len „hranie“ ale aj vlastná tvorba," hľadí do budúcnosti Sofia.

V tom, koho prácou sa pri budovaní DJ-skej kariéry inšpirovať, má jasno. ,,Zo žien je to jednoznačne ukrajinská DJ-ka JUICY M, z mužov je to Don Diablo a najlepší slovenský DJ EKG," dodáva na záver.

Foto: súkromný archív S. Fabovej

Nežná blondínka Sofia to vie za mixom poriadne rozbaliť
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM