Jaroslav Dodok Rôzne

Letné výpredaje končia, tento rok boli slabšie než vlani

Najbližšie tak môžu ľudia očakávať výpredaje pred Vianocami. Obchodníci ich zvyknú spustiť pred Štedrým dňom okolo 20. decembra.

Letné výpredaje v slovenských obchodoch sa v súčasnosti blížia ku koncu. Podľa analytika agentúry pre prieskum trhu Terno Ľubomíra Drahovského potrvajú ešte maximálne do prvej dekády septembra.

70% zľavy už nájdete len niekoľko dní[/size][/color]

„No potom sa už začne príprava na jeseň a v obchodoch sa vymení sortiment,“ dodal Drahovský. Ľudia tak majú posledných niekoľko dní na to, aby mohli v predajniach nájsť zľavy do výšky 70 %.

Vo všeobecnosti však tohtoročné letné výpredaje dopadli podľa Drahovského horšie než v minulom roku.//** „Tohtoročné výpredaje boli slabšie, čo sa ukázalo aj na tržbách maloobchodu,“** //konštatoval. Kupujúci sú podľa jeho slov opatrní a uvažujú, na čo použijú svoje príjmy.

Stánkový predaj v menších mestách[/size][/co­lor]

„Napríklad v malým okresných mestách ľudia často nakupujú v rámci stánkového predaja, a nie v štandardných obchodoch, aby viac ušetrili,“ dodal Drahovský.

Najbližšie tak môžu ľudia očakávať výpredaje pred Vianocami. Obchodníci ich zvyknú spustiť pred Štedrým dňom okolo 20. decembra a trvajú aj po vianočných sviatkoch a v úvode nového roka.

student24/tasr foto: tasr

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM