Jaroslav Dodok Kultúra

Lukáš Adamec otvoril zrekonštruovaný amfiteáter

V Rimavskej Sobote sa dňa 4. a 5. mája konali dni mesta. Prvý deň sa odohrával na hlavnom námestí, kde kultúrny program spestrili veľkolepé trhy, o deň neskôr sa dejisko presunulo na novo zrekonštruovaný amfiteáter, ktorý otvorili Česko-Slovenské hvi

Prvý deň na námestí patril kultúrnemu programu, ktorý zabezpečovali miestne tanečné kluby, folklórne súbory a rôzne iné organizácie. V rámci prvého dňa sa konalo udeľovanie cien mesta. V historickom centre mesta boli i jarné trhy, ktoré návštevníkom spestrili tieto dni ešte viac.

Sobotný program začal na amfiteátri, ktorý otvoril primátor mesta a tým všetkých srdečne privítal. Kultúrny program zabezpečovala kaviareň Slávia Petra Stašáka v ktorom vystúpili speváci ako Rezso Soltész, Pavol Stašák, Vladimír Čečot, Silvia a Peter Klimentovci.

[blockquote]Hvi­ezdou večera bola Helena Vondráčková, ktorá zabezpečila úchvatnú atmosféru, o mladých sa postaral víťaz Česko-Slovenskej Superstar – Lukáš Adamec.[/bloc­kquote]

Mladí zhodnotili tento program veľmi pozitívne a poznamenali, že podobné akcie by sa mohli organizovať častejšie. Dúfajme, že novootvorený amfiteáter bude plne slúžiť i mladým ľuďom, ktorý tu prežijú ešte veľa krásnych zážitkov.

Daniel Csúr

ST24
13
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM