Martin Bohunický Zábava

Lukáš "Respot" Demín: Talentovaný hip-hoper zo Šale s novým klipom

Má len 19 rokov a už má za sebou desiatky koncertov po celom Slovensku a niekoľko zaujímavých spoluprác. V súčasnosti vyšiel na svetlo sveta jeho nový videoklip. Predstavujeme vám talentovaného hip-hopera zo Šale Lukáša "Respota" Demína.

Ilustračný obrázok k článku Lukáš "Respot" Demín: Talentovaný hip-hoper zo Šale s novým klipom
Foto: Martin Bohunický / Zdroj: Dnes24.sk

Ako si sa dostal k hip-hopu?
Ako malý som sa tešil z každého štýlu hudby. Bratranec počúval Limp Bizkit, čo je rap metal a tak isto aj Linkin Park , odmalička som nonstop sledoval MTV. Hip-hop vo mne akosi ostal a napĺňa ma až do teraz.

Kde vidíš hlavnú pričinu v tom, že sa ti v mladom veku tak darí?
Nemôžem o sebe povedať, že sa mi darí, to nie. Skôr sa snažím, aby sa mi darilo, čo nie je v tejto dobe len tak. Ale makám na sebe a chvála a kvalita prichádza časom.

Ako stíhaš spojiť hudbu so školou?.
No ja nie som učebnicový typ. Ale určite nedovolím, aby som si to v škole nejak pokazil. Hudba je moja TOP záľuba, no myslím, že stíham všetko v pohode.

Čo na to tvoji rodičia?
Moji rodičia sa nemôžu sťažovať. Baví ma to, dá sa to počúvať a navyše mám doma štúdio, kde nahrávam. Na mieste by skôr bola otázka: Čo na to susedia? (smiech)

Si v maturitnom ročníku, čo plánuješ po jeho skončení? Aké sú tvoje plány do ďalších rokov? Chcel by si sa hudbou aj živiť alebo to berieš len ako záľubu a koníček?
Plánujem ísť ďalej, chcel by som študovať masmédia, keďže všeobecne k médiám ma to ťahá a pasujú k môjmu životnému štýlu. Ale určite sa chcem ďalej rozvíjať a robiť hudbu, ktorú tak milujem. Samozrejme, pokračovať v koncertovaní, rôznych akciách a podobne.

Chystáš v najbližšej dobe nejaké novinky?
Aktuálne je to skladba a zároveň môj prvý klip: Respot , Pocker – Svet nekončí (prod.Taifun), ktorý sme vydali za účelom pobaviť ľudí, kedže dlho očakávaný koniec sveta neprišiel. (smiech) Inak chystáme menší album v ktorom si každý príde na svoje.

Kde ťa môžme najbližšie vidieť vystupovať?
No momentálne máme pauzu, oddych. Za posledný čas sme pochodili Trnavu, Senec a tak ďalej s našim veľmajstrom menom GAMBA. Najbližšia naplánovaná akcia je 16.2. v Metroclube s Robertom Burianom.

Vzhľadom na mladý vek už máš toho dosť za sebou, cítiš aj zvýšený záujem u opačného pohlavia o tvoju osobu?
Toto je veľmi diskutabilné, ale určite je dobrý pocit, keď stojíš na pódiu a krásne dievčatá na teba žmurkajú a kývajú ti. (smiech)

Čo by si na záver poradil začiatočníkom, ktorí sa chcú presadiť?
Keď ich to baví a majú pocit, že to je to pravé, tak nech nepočúvajú výsmechy a negatívne rečí ľudí. Naopak, nech si idú stále za svojím, treba to píliť stále do kolečka do kola.

RESPOT & POCKER - Svet nekončí (prod. TAIFUN)
1
Galéria
respot
5
Galéria
Foto: Martin Bohunický / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM