Tlačové správy

Michal Sýkora: KANDIDUJEM KDE ŽIJEM - VOLÍM KOHO POZNÁM

Moje dlhoročné skúsenosti starostu obce a predsedu ZMOS potvrdzujú, že reálne a zodpovedné riešenia v najvyššej politike sa budú dať presadiť len vtedy, ak jednotlivé regióny budú mať silnejšie zastúpenie v parlamente i vo vláde.

Ilustračný obrázok k článku Michal Sýkora: KANDIDUJEM KDE ŽIJEM - VOLÍM KOHO POZNÁM
5
Galéria

Do politiky by sa malo dostať viac normálnosti, slušnosti, ľudskosti, ale najmä skúsenosti z miestnej a regionálnej politiky. Preto som  sa rozhodol kandidovať do parlamentu.  Ľudia žijúci v našich regiónoch očakávajú niek­toré riešenia, ktoré nedokážeme presadiť z miestnej či regionálnej úrovne.    

Považujeme za kľúčové zmeniť volebný systém pre voľby do Národnej rady SR, namiesto jedného volebného obvodu vytvoriť osem podľa jednotlivých krajov.

 
Zdroj: Facebook

Poslanec musí cítiť svoju osobnú a priamu zodpovednosť voči konkrétnym voličom, ktorí ho v danom regióne volili. Tak pôjdu politici do volieb s vlastnou kožou, s vlastným menom a s priamou zodpovednosťou. Dnes to tak nie je. Všetci  volení  predstavitelia v politike, či už komunálnej, regionálnej, ale aj národnej majú svoju zodpovednosť voči voličom.

Chceme mať v parlamente zastúpenie úmerne počtu obyvateľov odborníkmi  z regiónov.

Dnešný stav je pre obyvateľov východu nevyhovujúci, pretože  obidva kraje na východe Slovenska majú iba polovicu poslancov z krajov v parlamente ako by mali mať.  Chceme, aby poslanci mali trvalý pobyt v regiónoch, aby dôkladne poznali ich problémy a vedeli aj spôsob a formy ich riešenia.     V Dobrej voľbe sa chcem  venovať téme znižovania regionálnych rozdielov. S tým veľmi úzko súvisí aj podpora cestovného ruchu, dobudovanie diaľníc a rýchlostných ciest, či zonácia národných parkov.

Rovnako veľmi dôležitou mojou prioritou je podpora a modernizácia  miestnej samosprávy, pretože v súčasnej podobe to mestá a obce  dlhodobo neutiahnu  k spokojnosti svojich obyvateľov a môže narastať nespokojnosť na oboch stranách.  Musíme sa viac venovať aj podpore miestnej a regionálnej zamestnanosti a teda malým a stredným podnikateľom.

10–15 menších miestnych firiem dá prácu toľkým ľuďom ako jeden zahraničný investor s výraznou finančnou podporou štátu.

Ale nezabúdajme, že  sme vidiecka krajina, kde v minulosti veľa ľudí  pracovalo v poľnohospodár­stve, a to je potrebné oživiť. Máme dlhodobo nedoriešený rómsky problém. Čo obec alebo mesto, to si vyžaduje iný prístup k tejto problematike. Preto  je potrebné hľadať účinné riešenia. Mnohé z týchto aktivít si vyžiadajú financie, verím, že čerpanie fondov EÚ pre budúce obdobie bude nastavené podľa reálnych potrieb regiónov.  

S pozdravom

Michal SÝKORA
Starosta obce Štrba

Zdroj: Facebook

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: DOBRÁ VOĽBA
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM