Peter Dóža Festivaly

Na Kocúr feste vystúpia najchytľavejšie hviezdy hudobného neba

Podtatranská obec Ľubica v okrese Kežmarok sa od 20. do 21. júla stane dejiskom hudobného festivalu pod názvom Ľubica Kocúr fest 2012. Občianske združenie U Kocúra v spolupráci s obcou Ľubica organizuje v poradí už druhý ročník, na ktorom sa predstav

V piatok vystúpi ako hlavná hviezda programu Majk Spirit a o zábavu sa postará aj skupina Helenine oči. V sobotu sa návštevníci festivalu môžu tešiť na vystúpenie Tiny, Ega a mnohých ďalších interpretov.

Minuloročný prvý ročník hudobného festivalu bol zameraný najmä pre fanúšikov country hudby. Tento rok sa organizátori rozhodli pohrať s program a okrem country spevákov priviesť do podtatranskej obce aj inak zameraných spevákov. Lákadlom pre mnohých mladých ľudí bude najmä vystúpenie speváka Majka Spirita, Ega či Tiny.// „Festival je o ľuďoch a pre ľudí. Po minulom ročníku sme si vypočuli priania ľudí, a preto je program určený pre každú vekovú skupinu. Týmito spevákmi chceme uspokojiť mladšiu vekovú skupinu,“// povedal jeden z organizátorov hudobného festivalu Ján Sova.

Počas bohatého programu, ktorý sa uskutoční na futbalovom štadióne, je pripravených aj mnoho vystúpení pre vyššiu vekovú kategóriu. „Pre starších sme stavili na klasiku, ktorú ľudia určite poznajú. Je to najmä Allan Mikušek a Peter Stašák. Postupne chceme tento festival posunúť nielen na regionálnu úroveň, ale aj pre širokú slovenskú verejnosť a zahraničie,“ dodal Sova. Okrem známych slovenských hviezd vystúpia počas programu aj kapely, ktoré sú známe najmä pod Tatrami. Rock – popová kapela Perpetuum Mobile z Popradu, ktorá nedávno pokrstila svoj druhý album sa predstaví na festivale už druhýkrát a pre svojich fanúšikov si pripravili tie najlepšie a najchytľavejšie piesne, ktoré vo svojom repertoári majú.

Pre účastníkov festivalu je pripravená aj možnosť zapojiť sa do ľubických majstrovstiev vo varení gulášu. Po minuloročnom veľkom ohlase medzi návštevníkmi sa aj tento rok uskutoční súťaž vo varení tejto pochúťky.// „Každý šéfkuchár pokladá práve ten svoj recept za najlepší. Minulý rok sme mali účastníkov z Maďarska i Poľska, čo pokladáme za veľký úspech. Dúfame, že i tieto majstrovstvá budú mať pozitívnu odozvu a zúčastnených bude minimálne tak, ako minulý rok,“ //dodal Sova. Okrem guľášu, ktorý sa počas súťaže navarí, bude pre „hladošov“ pripravené aj chutné jedlo z Kocúrkovskej kuchyne.

Popri hudobnej časti programu si účastníci festivalu môžu vyskúšať konské ródeo, v sobotu bude na programe slávnostné zapálenie ohňa a odznie i hymna festivalu. Pre najmladších je pripravený špeciálny program, počas ktorého sa môžu zapojiť do rôznych súťaží, pozrieť si divadielko, zatancovať si či namaľovať pekný obrázok.

student24/Simona Ivančáková foto:student24/ar­chív

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM