Jaroslav Dodok Kultúra

Na VŠVU bude najväčšia prehliadka súčasného umenia slovenských študentov

Vysoká škola výtvarných umení (VŠVU) v Bratislave pripravuje ďalšiu prehliadku semestrálnych prác svojich študentov pod názvom Letný prieskum 2012.

Záujemcovia ju budú môcť vidieť od piatka do nedele (1.-3.6.) denne od 9. do 18. hodiny v troch objektoch školy – na Hviezdoslavovom námestí 18, Drotárskej ceste 44 a Koceľovej ulici 23. Je to najväčšia výstava aktuálneho mladého umenia na Slovensku.

** „Prieskum je tradičným podujatím oboznamujúcim verejnosť s najnovšími tendenciami, ktoré formujú študentov katedier architektúry, dizajnu, fotografie, grafiky, intermédií a multimédií, maľby, reštaurovania, sochy, textilnej tvorby, úžitkového umenia a vizuálnej komunikácie. Predstavuje to najčerstvejšie umenie a nekonvenčné pohľady mladých umelcov na svet okolo nás,“** uviedla pre TASR Jana Gavalda Bellanová, PR manažérka VŠVU.

Súčasťou podujatia je aj v utorok (29.5.) otvorená výstava v galérii Medium pod názvom No autonomy, no heteronomy: hacking. Študenti katedry architektúry predstavujú na nej zo stropu visiacimi veľkými priestorovými bielymi objektmi svoje návrhy na projekt Campus VŠVU.

[blockquote]Štu­denti Ateliéru Labarch v reakcii na tému Open sourcove ekosystémy odpovedajú na otázku, ako sa môže malý mestský park transformovať na sebestačný priestor pre bežný život. V Ateliéri A3 boli témami Art campus Drotárska – Data scape a Revitalizácia suterénu školy Narnia. [/blockquote]

Podobne vo svojich ateliéroch, na chodbách a iných priestoroch všetkých katedier sa budú výsledkami zadaných tém prezentovať študenti rôznych druhov umenia. Niektorí semestrálne práce tvorili na zahraničných workshopoch. Ateliér Industrial dizajn z katedry dizajnu predstaví projekt Svietidlá, ktorý bol na medzinárodnej výstave v nemeckom Düsseldorfe.

student24/tasr foto: tasr

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie