Jaroslav Dodok Rôzne

Nemiluješ, zomrieš je skutočný príbeh

Tragédia mojej priateľky hlboko otriasla mnou i celou mojou rodinou, spomína spisovateľka. Vraždu zmiznutej učiteľky z južného Slovenska sa vlani podarilo polícii vyriešiť a kto sleduje médiá, vie o prípade aspoň to základné.

Spisovateľka Bea Bazalová sa však rozhodla napísať príbeh o tejto tragédii, pretože poznala tie najintímnejšie detaily čudného mileneckého vzťahu. Dôverne poznala obeť, ktorá bola jej priateľkou a budúceho vraha dokonca hostila vo svojom dome…

**Nemiluješ, zomrieš je príbeh, ktorý prečítate na jeden dúšok. **Skutočný príbeh o slobodnej mamičke Elene, ktorá pracuje v dvoch zamestnaniach, aby dôstojne vychovala syna Viktora. Keď do jej života vstúpi partner Roman, jeho vrúcna láska sa spočiatku javí ako zázrak. Kým však Elena odhalí Romanove temné povahové črty, sieť okolo nej sa zatiahne príliš pevne.

„Tragédia mojej priateľky hlboko otriasla mnou i celou mojou rodinou,“ spomína spisovateľka. **„Spísala som príbeh – len pre seba, cez slzy, cez jed a bezmocnú zlosť na človeka, ktorý zobral život matke, dcére, sestre a kamarátke. Neskôr som po rozhovoroch s priateľkiným synom poslala rukopis vydavateľstvu…“ **Kniha Nemiluješ, zomrieš opisuje vzťah obetavej matky, zodpovednej i milujúcej, ktorá si vedela aj užívať – milovala umenie, výstavy… Roman bol spočiatku mlčanlivý a tichý muž, uzavretý, s vášňou pre šport a turistiku.

„Nik z nás netušil, aká majetnícka je jeho láska, ani nám nenapadlo, čo vykoná,“ priznáva Bea Bazalová. Hoci mu Elena nedávala žiadne podnety, Roman chorobne žiarlil, chcel ovládať jej život, bez zjavnej príčiny menil nálady a vymýšľal dôvody na konflikty. „Vtedy sa ho začala báť a chcela ho opustiť,“ dodáva autorka. On však túto možnosť vôbec nepripúšťal…

Začnite čítať príbeh Nemiluješ, zomrieš už teraz. Jeho záver je doslova hrôzostrašný už len na čítanie; aká potom musela byť realita? Aj Elena – tak ako mnohé iné ženy – si len nerada priznávala, že bola oklamaná, že uverila rozprávkam a že zlyhal jej ďalší vzťah. Už bolo však neskoro, pripustila si ho príliš blízko…a ak nemiluješ, jednoducho zomrieš.

O honorár sa autorka Bea Bazalová rozhodla podeliť so synom svojej priateľky.** „Považujem ho za člena rodiny. Verím, že financie z predaja knihy mu aspoň trochu pomôžu v plnení jeho snov. Zaslúži si to, je rovnako srdečným človekom, ako bola jeho matka. Nechala nám tu v ňom kúsok seba,“** dodáva autorka skvelej knihy.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM