Jaroslav Dodok Ostatné

ORAZOM: Veľtrh študentských spoločností podporil svojou účasťou aj prezident

Vzdelávacia organizácia Junior Achievement Slovensko pripravila 18. ročník celoslovenskej súťaže študentov vzdelávacieho programu Aplikovaná ekonómia, v ktorom si študenti vyskúšajú svoje prvé podnikanie. Záštitu nad veľtrhom prevzal prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič.

Ilustračný obrázok k článku ORAZOM: Veľtrh študentských spoločností podporil svojou účasťou aj prezident
Foto: Jaroslav Dodok

O víťazstvo bojovalo 45 študentských spoločností

Vo štvrtok 21. marca 2013 v priestoroch Avion Shopping Park uskutočnil Veľtrh študentských spoločností, ktorý je vyvrcholením niekoľkomesačného úsilia stredoškolákov. Na veľtrhu 45 študentských spoločností zo Slovenska prezentovali verejnosti svoje podnikateľské plány, výrobky a služby, navzájom si konkurovali a súťažili vo viacerých kategóriách. O výsledkov rozhodla odborná porota. Tá hodnotila najlepší podnikateľský plán, úžitkový produkt, prezentáciu spoločnosti a iné.

„Odbornú porotu tvorili 19 členovia, manažéri z rôznych oblastí, od riadenia ľudských zdrojov, výroby, financií, marketingu, ale aj odborníci, ktorí poznajú detailne výchovno-vzdelávací proces u nás, ako aj možnosti a podmienky študentských spoločností na Slovensku aj v zahraničí. Ich skutočne kritické hodnotenie a následné posúdenie všetkých kritérií nebolo ľahké, pretože všetky študentské spoločnosti sa snažili odprezentovať čo najlepšie,“ povedal Adam Šepetka, programový riaditeľ JASR.

Podujatie bolo slávnostne otvorené riaditeľkou nákupného centra Sylviou Ďuriníkovou a Romanom Knapom, generálnym riaditeľom SAP Slovensko. „Zo študentov som cítil elán a odhodlanie, ktoré bude potrebné pre svetlú budúcnosť podnikania na Slovensku. Mladí podnikatelia majú všetko, čo potrebujú pre ďalší rozvoj, a čo možno nám, predchádzajúcej generácie, chýbalo. Zo samotného veľtrhu som bol nadšený a po stretnutí s týmito mladými ľuďmi hľadím do budúcna s veľkým optimizmom,“ skonštatoval Roman Knap.

Prezident ocenil prepojenie teórie a praxe

Na veľtrhu sa predstavili aj 4 vysokoškolské študentské spoločnosti podnikajúce v programe Povolanie podnikateľ. Prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič: „Som veľmi rád, že cez tieto projekty sa mladí študenti naučia také poznatky, ktoré neskôr využijú aj na vyšších stupňoch škôl – na vysokých školách a univerzitách. To, že simulujú fungovanie reálnej firmy ich aj lepšie pripraví do skutočného pracovného podnikateľského prostredia.“

„Vzdelávacie programy dávajú nielen učiteľom, školám ale hlavne študentom iný typ prípravy na ich budúcu profesijnú orientáciu a ľahší vstup na trh práce,“ povedala Mária Haulíková z Obchodnej akadémie Levice, ktorá bola na podujatí ocenená za tvorivý prístup a kvalitnú prácu v programe Aplikovaná ekonómia.

ORAZOM: Veľtrh študentských spoločností podporil svojou účasťou aj prezident
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie