Šport

Originálny beh, ako ho nepoznáte. Slováci pobežia až do zafarbenia + VIDEO

Beh, v ktorom víťazia farby, sa vracia už po druhýkrát. Podujatie Farbám neujdeš zavíta v roku 2016 do troch slovenských miest - Košice, Banská Bystrica a Bratislava. Pozrite si video z minulého roka a nechajte sa nahovoriť na túto akciu.

Ilustračný obrázok k článku Originálny beh, ako ho nepoznáte. Slováci pobežia až do zafarbenia + VIDEO
Foto: Peter Čontoš

Jar bude v roku 2016 opäť patriť obľúbenému behu plnému zábavy a hlavne farieb. Už druhý ročník podujatia Farbám neujdeš tento rok navštívi hneď tri slovenské mestá. Päťkilometrovú trať, päť farebných zón a bohatý sprievodný program si od 28.mája do 18.júna opäť užijú obyvatelia Košíc a Bratislavy, novinkou je zastávka v Banskej Bystrici.

„Bežeckých podujatí je na Slovensku veľmi veľa, pri behu Farbám neujdeš však nejde ani tak o vrcholové športové výkony, ako skôr o zábavu. Účastníci behu by sa na päťkilometrovej trati mali hlavne baviť a zasmiať, preto sa môžu zúčastniť aj v tímoch so svojimi priateľmi a rodinami. Akciu nelimituje žiadna veková hranica. Nejde o to vyhrať, ale užiť si zábavný deň. Vlastne jeden cieľ by účastníci behu splniť mali, a to dobehnúť čo najviac farební," hovorí Lenka Šoltésová z usporiadateľskej agentúry.

Na každom z piatich kilometrov sú bežci po prebehnutí farebnými zónami zasypaní práškovými farbami od hlavy až k päte. Záverečná piata zóna je vždy špeciálna. „V minulom roku to bola penová zóna, tento rok len niekoľko metrov pred cieľom prichystáme zónu trblietavú. Na akcii nebude chýbať už tradičný hromadný výhod farieb. Takže farbám naozaj nikto neujde," dodáva Lenka Šoltésová. Práškové farby sú hygienicky úplne nezávadné, takže nehrozí žiadne nebezpečenstvo. Pre väčšie osobné pohodlie však môžu ľudia beh absolvovať s okuliarmi, šatkou či maskou cez ústa.

Prvou zastávkou behu Farbám neujdeš bude v sobotu 28. mája Hlavná ulica v Košiciach. O týždeň neskôr 4. júna si svoju premiéru užije Banská Bystrica. Poslednou zastávkou rodinného behu 18. júna Hviezdoslavovo námestie v Bratislave.

"Prvý ročník sa konal v Košiciach a Bratislave a je skvelé, že sme sa tento rok rozrástli o ďalšie mesto. Sme veľmi radi, že záujem o akciu Farbám neujdeš stále stúpa. Beh si môžu užiť aj fanúšikovia v Českej republike, kde sa farebný beh pod názvom Barvám neutečeš uskutoční 7. mája v Olomouci, 14. mája v Českých Budějoviciach a 21. mája v Prahe,“ hovorí Antonín Pospíchal z agentúry BP Action.

O zábavu bude postarané nielen na samotnej trati, ale aj v cieli, kde si návštevníci užijú bohatý sprievodný program s množstvom zaujímavých aktivít pre deti i dospelých, to všetko za účasti mnohých významných hostí. Vo všetkých troch mestách sa s nami vyfarbí Youtuber známy pod prezývkou Expl0ited. V Bratislave si farebné šialenstvo užije aj filantrop Filip Šebo, ktorý sa podujal robiť ambasádora deťom z detského domova Bratislava. V Košiciach si 5-kilometrovú trasu nenechá ujsť spevák Lukáš Adamec a slovenský reprezentant v hokeji Tomáš Marcinko.

Online registrácia na akciu Farbám neujdeš je v plnom prúde a bude prebiehať až do naplnenia kapacity. Odporúčame registrovať sa však čo najskôr. Informácie o registrácii, cenách štartovného a ďalšie podrobnosti sú k dispozícii na www.farbamneujdes.sk.

Farbám neujdeš: V Košiciach sa bude behať až do zafarbenia
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM