Jaroslav Dodok Ostatné

Parkour prekonáva strach a limity...

Druhý júlový týždeň (13.7.-16.7.2012) sa v Banskej Bystrici stretnú traceuri (parkouristi) zo Slovenska, Čiech, Poľska a Rakúska. Podujatie je otvorené aj pre verejnosť a zahŕňa najmä spoločný tréning, ale môžete sa tu dozvedieť oveľa viac o disciplí

Najmä v mestskom prostredí je čoraz populárnejší nový šport, či skôr disciplína s názvom Le Parkour. Táto dychberúca aktivita si získava čoraz viac priaznivcov. Banská Bystrica je jedným z významných centier parkouru na Slovensku. Tejto nesúťažnej disciplíne sa v meste pravidelne venuje skupina mladých ľudí a práve oni sa rozhodli zorganizovať akciu, ktorá spojí členov parkourovej komunity zo strednej Európy.

Pozrite si ako to vyzeralo na minuloročnom meetingu [youtube=400,322]h­ttp://youtu.be/u3sy4q-EAe4[/youtube]

,,Vďaka pozitívnemu ohlasu na prvý ročník sa Parkour meeting uskutoční v Banskej Bystrici po druhýkrát – o deň dlhší, väčší a zaujímavejší. Na základe už prebehnutej registrácie traceurov organizátori očakávajú ešte vyššiu účasť ako minulý rok," predstavuje Dávid Ľupták, jeden z organizátorov.

Verejnosť sa registrovať nemusí a vstup na podujatie má zadarmo. Sú pre ňu pripravené zaujímavé ukážky parkouru a rôzne workshopy. Ich cieľom je ľuďom ukázať, že cvičiť sa dá aj zadarmo, zdravo a bez súťaživosti, či rivality. Organizátori tak dúfajú, že akcia by mohla pomôcť odbúrať predsudky voči prívržencom tejto disciplíny a získať pre túto aktivitu väčšie pochopenie od okolia.

Parkouristov a ich skoky môžete vidieť v parku pod Pamätníkom SNP, športovej hale Športového gymnázia v Banskej Bystrici, ako aj v ďalších vybraných lokalitách v meste.

Tento projekt sa uskutočňuje vďaka podpore Komunitnej nadácie Zdravé mesto, Nadácii SPP a programu YouthBank MaGNeT, spoločnosti Telefónica Slovensko a v spolupráci s Nadáciou Ekopolis v rámci programu Think Big. Mediálnym partnerom podujatia je aj náš spravodajský portál Student24.sk, či Bystrica24.sk

student24 ilustračné foto: Martin Dubovský

pk
1
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM