Ľubomír Hudačko Zábava

Partia mladíkov to rozbalila v centre mesta: Pod oknami radnice spustili heavy metal

Počas celého týždňa sa v Prešove odohrával 6. ročník medzinárodného šachového turnaja Prešov Open 2013. Jeho vyvrcholením bola sprievodná akcia kalokagatia, teda spojenie duševnej hry, šachu, a telesnej hry, basketbalu. Sily si zmerali žiaci ZŠ na Mukačevskej ulici a osobnosti.

Ilustračný obrázok k článku Partia mladíkov to rozbalila v centre mesta: Pod oknami radnice spustili heavy metal
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

Na jednej strane hrá šesť osobností z Prešova na čele s primátorom Pavlom Hagyarim a na druhej strane sú deti, ktoré sú nádejami prešovského šachu.

Body a koše

„Každý rok sa snažíme robiť aj dobrovoľné akcie, aby sme spropagovali šach aj na ulici. Tentoraz ide o spojenie telesného a duševného športu. Hráč na šachovnici ťahá pešiakom a potom má právo hodiť loptou aj na kôš. Body sa počítajú aj za koše, aj za partie. Za každý kôš je jeden bod a za jednu partiu má päť bodov. Vyhrá družstvo s väčším počtom bodov,“ popísal pravidlá hry organizátor podujatia Jaroslav Bánoci.

Súčasťou aj hudba v meste

Prešov Open je medzinárodným šachovým turnajom, ktorý sa tradične koná pod záštitou primátora mesta Prešov a Krajského šachového zväzu. Tento rok dosiahol podľa Bánociho počet prihlásených účastníkov takmer päťdesiatku šachistov. Sú tu šachisti nielen zo Slovenska, ale aj Česka a Francúzska.

Okrem tradičných podujatí šachových turnajov sa pred radnicou uskutočnila aj hudba v meste. Priamo pod oknami Mestského úradu si svoje nástroje rozložila partia chalanov z Prešova s názvom Walrus a drvili heavy metal. Zahrali okrem svojej tvorby aj prerábky kapely Korn či Horkýže slíže. Na konci poďakovali najmä úradníkom, ktorí hluk vydržali.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie