Kultúra

Plán nakrúcať v Kežmarku Perinbabu narazil na komplikácie: Točiť sa vo štvrtok napokon nezačne, čo je vo veci?

Malo sa začať točiť už tento štvrtok, no nestane sa tak. Plán nakrúcať slovenskú rozprávku Perinbaba 2 v Kežmarku narazil totiž na komplikácie. Čo je vo veci?

Ilustračný obrázok k článku Plán nakrúcať v Kežmarku Perinbabu narazil na komplikácie: Točiť sa vo štvrtok napokon nezačne, čo je vo veci?
Zdroj: TASR

Nakrúcanie slovenskej rozprávky Perinbaba 2 sa malo začať v Kežmarku vo štvrtok 17. marca. Produkčná spoločnosť Jakubisko Film, s.r.o., však jeho začiatok pre nepriaznivé počasie preložila.

Rozprávka si vyžaduje pravú zimnú atmosféru, ktorá však v Kežmarku chýba. Aj keď v utorok v meste nasnežilo, pre film to bolo málo. Manželia Deana a Juraj Jakubiskovci uviedli, že nakrúcanie sa presunie na najbližší vhodný termín. „O novom termíne budeme informovať v niekoľkodňovom predstihu, len čo príde kúsok skutočnej zimy,“ uviedli Jakubiskovci.

V druhej časti slovenskej rozprávky si budú môcť zahrať aj Kežmarčania. Jakubiskovci vyhlásili konkurz na komparz, na ktorý sa prihlásilo viac ako 900 záujemcov. Hoci sa nakrúcanie vo štvrtok neuskutoční, produkčná spoločnosť si údaje prihlásených archivuje a realizačný štáb si z nich vyberie vhodných komparzistov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie