Jaroslav Dodok Kultúra

Pripravuje sa už tretí Slovak Food Festival

BRATISLAVA 11. apríla (WEBNOVINY) - V exteriéroch Bratislavského hradu sa v dňoch 25. až 27. mája uskutoční tretí ročník Slovak Food Festivalu, na ktorom budú mať návštevníci možnosť ochutnať tradičné aj exotické kulinárske špeciality.

V rámci festivalu sa uskutoční finále kuchárskej súťaže Primerba Cup 2012, v ktorej dvadsať najlepšie hodnotených semifinalistov predvedie svoje kulinárske umenie. Víťaza určí trojčlenná odborná porota.

Ako na dnešnej tlačovej konferencii uviedla riaditeľka festivalu Martina Luknárová, počas Slovak Food Festivalu sa tiež uskutočnia majstrovstvá Slovenskej republiky v otváraní ustríc, beseda o stravovaní detí s Igorom Bukovským a súťaž médií vo varení.

Súčasťou podujatia budú už tradične aj rôzne prezentácie, kuchárske šou, workshopy a ochutnávky, pre deti a ich rodičov zas organizátori v spolupráci s Ústredím ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) pripravili tvorivé dielne.

Vstup na festival bude voľný, návštevníci si budú môcť kúpiť festivalové lístky v hodnote 6 eur (5 kusov) alebo 12 eur (10 kusov), ktoré budú vymieňať za jedlá a produkty z ponuky.

Zdroj: webnoviny Ilustračné foto: SITA

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM