Rozhovor: Spevák Juraj Zaujec - najprv Superstar, teraz Hlas!

Multiinštrumentalista Juraj Zaujec (30), ktorý pochádza z Nitry, je dnes známy ako súťažiaci v televíznej šou Hlas Česko Slovenska. Študoval na konzervatóriu, preto mu nerobí problém zahrať na gitaru, bicie, či klavír. Prečítajte si, aké pocity si od

Jaroslav Dodok Rozhovor
Jaroslav Dodok Rozhovor

Rozhovor: Spevák Juraj Zaujec - najprv Superstar, teraz Hlas!

Multiinštrumentalista Juraj Zaujec (30), ktorý pochádza z Nitry, je dnes známy ako súťažiaci v televíznej šou Hlas Česko Slovenska. Študoval na konzervatóriu, preto mu nerobí problém zahrať na gitaru, bicie, či klavír. Prečítajte si, aké pocity si od

**Kedy si sa začal venovať hudbe a čo ťa k tomu viedlo ? **

Hudbe sa venujem v podstate od 6-tich rokov. Vtedy som začal chodiť na základnú umeleckú školu na gitaru. Ale vážnejšie som to začal brať asi v 13-tich, keď som začal počúvať rockovú muziku, Nirvanu, Jimiho Hendrixa a pod.

**V Hlase Československa sme ťa videli hrať na gitaru a bicie. Na aké nástroje ešte hráš ? **

Ešte hrám na klavír a trochu na flautu.

Bola tvoja prvá skúsenosť s hudbou spev alebo nejaký hudobný nástroj ?

Moja prvá skúsenosť bol určite spev ako u každého malého dieťaťa. Keďže moja mama hrá na gitare a spieva, tak som na muziku bol od detstva zvyknutý.

Máš aj vlastnú kapelu alebo chodíš hrávať iba sám ?

Mám samozrejme aj vlastnú kapelu a okrem toho som členom rôznych projektov, napr. Satisfactory s Lacom Lučenicom, CastELANs spolu s Ottom Kollmannom. Tiež máme gitarové duo spolu s Michalom Bugalom, často spolupracujem s rôznymi umelcami, napr. s Martinou Schindlerovou, Petrou Humeňanskou a mnohými inými aj v zahraničí.

Ako sa ti spievalo v Hlase Česko-Slovenska, bola to dobrá skúsenosť ?

Bola to vynikajúca skúsenosť. Je úplne iné spievať na koncertoch, kde máte osobný kontakt s publikom. Na toto som bol celý život zvyknutý. V televízii je to niečo iné. Publikum tisíckrát väčšie, ale je na druhej strane kamery, čiže ho v podstate akoby necítite a musíte tomu prispôsobiť mnoho vecí.

Mal si už podobnú skúsenosť aj v nejakej inej súťaži ?

Áno, bol som minulý rok v Supestar, ale v epizóde Divadlo som ochorel a musel som to ukončiť. Ale asi to tak malo byť, keďže v Hlase Česko-Slovenska som mohol ukázať naozaj to, čo vo mne je, spievať aj náročnejší repertoár, hrať na rôznych hudobných nástrojoch a pod. Myslím, že v Superstar by to možné nebolo.

**Kde ťa uvidíme vystupovať v roku 2012 ? Plánuješ odohrať aj nejaké letné festivaly? **

Mám naplánovaných veľa vystúpení, ktoré budem aktualizovať na mojej stránke www.jurajzaujec.sk alebo na facebooku. Letné festivaly som nezachytil úplne včas, keďže prakticky doteraz mi všetok voľný čas zaberalo účinkovanie v Hlase, ale zatiaľ sú dohodnuté Fest Dobré Bohunice, kde 28.7. vystúpim spolu s Mišom Bugalom, potom 13.7. Domaša Orange summer s celou kapelou, 27.7. Ružiná, tiež s kapelou, a v auguste by mala byť Duchonka a Orava Orange summer, a tiež by mali byť nejaké vystúpenia v rámci kultúrneho leta v Bratislave. Okrem toho sa riešia aj nejaké české festivaly.

Plánuješ svoje debutové CD ?

Áno plánujem, mám ho už dlhšie pripravené a práve dolaďujeme detaily s mojím vydavateľstvom.

**Aké máš plány do budúcna, kam by si to chcel dotiahnuť ? Akú hudbu by si chcel hrávať ? **

Kedže som roky hrával v zahraničí, hlavne prevzatú hudbu a komponoval, takpovediac do “šuflíka,” tak mojím celoživotným cieľom je živiť sa vlastnou tvorbou a robiť ľudom mojou hudbou radosť . Možno to znie infantilne, ale myslím, že je to dôležité. Ľudia na Slovensku a v Čechách sú enormne smutní, málo sa usmievajú a je vidno, že majú viac starostí ako radostí.

student24/music-zone foto: sita

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Magazín