Peter Simon Od Vás

Školáčky ukázali veľké srdce: Ich čin vyvolal krásnu reťazovú reakciu :)

Čin, ktorý zrejme zachránil život. Že sa dá nezištne pomôcť, konať a nielen sa prizerať dokázali aj mladé školáčky z Dobšinej.

Ilustračný obrázok k článku Školáčky ukázali veľké srdce: Ich čin vyvolal krásnu reťazovú reakciu :)
Foto: Juraj Karika

Dievčatá na začiatku mája zbadali na ceste zrazené šteniatko. To bolo v kritickom stave, keďže mu podľa zistených informácií vozidlo prešlo priamo cez hlavu. Školáčky prostredníctvom známej ihneď zalarmovali miestnu veterinárnu ambulanciu, kde psík podstúpil prvotné vyšetrenie a boli mu podané aj lieky. Ako uviedla veterinárka Barbora Kavková, fenka má fraktúru lebky a otras mozgu. „To sa prejavuje zlým postojom tela. Našťastie má chuť do jedla a pomaly sa zotavuje,“ spresňuje odborníčka.

Konanie mladých žiačok, ktoré nezostali ľahostajné v tejto situácii oslovilo aj učiteľov, za ktorých Ivan Sakin nominoval dievčatá na zaradenie do projektu Detský čin roka.

Jedna zo školáčok, ktoré psíka zachránili, Erika Mačejovská si odniesla malého pacienta domov na dočasnú opateru. Pre zaistenie potrebnej starostlivosti o fenku zorganizovala v miestnej základnej škole aj zbierku.

Reakcia na seba nenechala dlho čakať. „Spolu s kamarátkou sme obišli triedy a oslovili tak spolužiakov. Mnohí nám ochotne dobrovoľne prispeli a dovedna sa zakrátko vyzbieralo 43 eur. Peniaze boli veľmi potrebné najmä na rontgenové vyšetrenie, ktoré bližšie určilo zranenia a tiež lieky, ktoré berie fenka doteraz,“ hovorí Mačejovská. Ako dodala, zachránená fenka ponesie meno Scheila. Následne psovi zaistila potrebné veterinárne očkovania a pravidelnú starostlivosť.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM