Kornel Kubík Šport

Skvelý začiatok svetovej zimnej univerziády: Máme striebro aj zlato!

Hneď dve medaily vybojovali slovenské reprezentantky v druhý súťažný deň svetovej zimnej univerziády 2013 v talianskom Trentine. Zlato získala Natália Prekopová vo vytrvalostných pretekoch biatlonistiek na 15 km, striebro zasa v ženskom zjazde alpská lyžiarka Jana Gantnerová.

Ilustračný obrázok k článku Skvelý začiatok svetovej zimnej univerziády: Máme striebro aj zlato!

Biatlonistka Prekopová získala zlato

V biatlonovom areáli Lago di Tesero Prekopová (na fotke vľavo) veľmi dobre strieľala, minula len jeden terč v úvodnej položke ležmo. Vďaka kvalitnému behu dosiahla 24-ročná rodáčka z Ilavy cenný úspech. Doteraz jej kariérnym maximom bolo 3. miesto z MSJ 2008 v Ruhpoldingu. Prekopová zdolala Poľku Weroniku Nowakowskú-Ziemniakovú o 14,6 sekundy. Poľská reprezentantka veľmi dobre bežala, na strelnici minula päť terčov.

Darilo sa aj Martine Chrapanovej, ktorá s odstupom 31,5 sekundy obsadila nepopulárnu 4. priečku. Chrapanová za medailou zaostala o 10 sekúnd.

Zjazdárka Gantnerová vybojovala striebro

Na zjazdovke Cima Uomo v Passo San Pellegrino zdolala Gantnerovú len Ruska Valentina Golenkovová. Na 2450 m trati s prevýšením 520 m a 35 bránkami prehrala Slovenka súboj o zlato o dvanásť stotín sekundy.

V piatok v konkurencii dvadsiatich zjazdárok sa nestratila ani Barbora Kantorová, ktorá obsadila s odstupom 1,57 s na víťazku 9. priečku. Kristína Saalová svoju jazdu nedokončila.

„Je to pre mňa prekvapenie a zároveň veľká spokojnosť. Od pádu v prvom tréningu je z toho konečné druhé miesto. Pocit zo zjazdu bol špičkový, aj napriek pár chybám mám výborný celkový dojem,“ uviedla Jana Gantnerová prostredníctvom svojho profilu na Facebooku.

Slovensko získalo na zimných univerziádach v ére samostatnosti už 50 cenných kovov (17 – 12 – 21). Práve Prekopovej zlato bolo jubilejnou 50. medailou pre SR. Gantnerová vybojovala jeden bronz už pred dvoma rokmi v tureckom Erzurume.

Zdroj: Webnoviny.sk