Kornel Kubík Zábava

Slovenské hrady, jaskyne aj Tatry sa ocitli v Google Street View. Pozrite si to TU!

Populárnu službu Street View v týchto dňoch rozšírili o desiatky historických a prírodných krás Slovenska. Vďaka tomu sa môžete na internete poprechádzať Bojnickým zámkom či Dobšinskou ľadovou jaskyňou.

Ilustračný obrázok k článku Slovenské hrady, jaskyne aj Tatry sa ocitli v Google Street View. Pozrite si to TU!
Zdroj: Dnes24.sk

V rámci projektu Slovenské Street View tipy, ktorý realizovala spoločnosť Google v spolupráci so Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch (SACR), pôvodne mali na Slovensku nasnímať iba 3 naj lokality podľa internetového hlasovania. Napokon sa podarilo nasnímať až viac ako štyri desiatky lokalít, pamiatok či turistických atrakcií.

Slovensko sa stalo po Japonsku a Poľsku len treťou krajinou sveta, kde sa pre Street View nasnímali aj jaskyne. Užívatelia môžu nazrieť do podzemia Jaskyne Domica, Dobšinskej ľadovej jaskyne, Gombaseckej jaskyne, Ochtinskej aragonitovej jaskyne a do Jasovskej jaskyne.

Zoo aj kúpalisko

Okrem jaskýň zavítal Google minulý rok aj do hôr, vrátane Vysokých a Nízkych Tatier, zatiaľ čo za kultúrou a históriou sa vydal do Banskej Štiavnice, na Zámok Bojnice, Spišský hrad či do Kaštieľa Betliar. Nasnímal tiež turistické atrakcie ako ZOO Bojnice alebo termálne kúpalisko Bešeňová.

Fotodokumentáciu do špeciálnych zbierok Street View zabezpečili zariadenia Street View Trekker (batoh) a Street View Trike (trojkolka), ktoré v jaskyniach zastúpil Street View Tripod (trojnožka).

Všetky nasnímané miesta nájdete na tejto stránke.

Foto: Google

Zdroj: Webnoviny.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie