Jaroslav Dodok Rôzne

SOZA opäť v akcii: Maturanti, 15 eur vás nezruinuje!

Šéf SOZA Vladimír Repčík zaželal študentom, aby sa z "nesmelých" stali zodpovední dospelí, ktorí rešpektujú zákon. Podľa neho licencia za 15 eur naozaj nijakú stužkovú nezruinuje.

Ilustračný obrázok k článku SOZA opäť v akcii: Maturanti, 15 eur vás nezruinuje!
Foto: Jaroslav Dodok

Riaditeľ Slovenského ochranného zväzu autorského pre práva k hudobným dielam Vladimír Repčík v pondelok na svojom blogu upozornil maturantov, aby nezabudli zaplatiť za audio projekciu na stužkových slávnostiach.

Blog s názvom „SOZA, stužková a naozajstná dospelosť“ má podľa Repčíka zabrániť tomu, aby sa organizátori stužkových nedostali do sporu so SOZOu.

„Je čas stužkových slávností a pre mnohých maturantov, ktorí si ich organizujú, sú zároveň aj prvou skúškou dospelosti. Majú pred sebou často prvý vážnejší projekt, starajú sa o to, aby všetko klaplo, aby bol program výborný a hostia spokojní. Po prvý raz podpisujú objednávky a zaväzujú sa uhradiť faktúry, objednávajú jedlo, nápoje, účinkujúcich, DJov a kapely, starajú sa o požičovné kostýmov a nechávajú vyrábať oznámenia, tablo a pozvánky,“ píše v úvode Repčík a dodáva: „K týmto povinnostiam patrí ešte jedna, o ktorej pri organizácii stužkovej mnoho budúcich maturantov nevie – povinnosť vopred získať licenciu (súhlas) na použitie hudobných diel a zaplatiť autorské odmeny autorom, ktorých zastupuje SOZA.“

Zároveň je v texte aj uvedený presný poplatok, ktorý si neziskové občianske združenie účtuje.

„Znie to zložito, ale o nič strašné nejde a licencia za 15 eur na celé podujatie naozaj nijakú stužkovú nezruinuje. Navyše, túto licenciu vôbec nepotrebujete, ak sa na stužkovej postaráte o zábavu sami a oželiete diskotéku, alebo inú tanečnú zábavu,“ píše sa v blogu.

Na záver Repčík zaželal študentom, aby sa z „nesmelých“ stali zodpovední dospelí, ktorí rešpektujú zákon.

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM