Jaroslav Dodok Rôzne

Stredoškoláci súťažia o najlepšiu cvičnú firmu

V stredu 28. novembra v Bratislave odštartoval už 15. Medzinárodný Veľtrh Cvičných Firiem a 21. ročník JUVYR. Cieľom študentov s podnikateľskou myšlienkou je presadiť sa, zaujať svojim nápadom a získať podporu reálnych partnerov.

Ilustračný obrázok k článku Stredoškoláci súťažia o najlepšiu cvičnú firmu
Foto: Jaroslav Dodok

Zviditeľnenie a podpora hlavných priorít a stratégií odborného vzdelávania stredných odborných škôl Slovenska je cieľom dvoch podujatí, ktoré sa uskutočnia v dňoch 28. až 30. novembra v Národnom tenisovom centre v Bratislave. Sú to jubilejný 15. Medzinárodný Veľtrh Cvičných Firiem a 1. ročník JUVYR, celoslovenskej školskej prezentačnej výstavv.

Medzinárodný Veľtrh Cvičných firiem v Bratislave je školská akcia podporujúca podnikateľské vzdelávanie, ktorá zaznamenáva veľký záujem škôl z celého Slovenska, ale aj zo zahraničia. Na veľtrhu je možnosť komunikácie v cudzom jazyku, riešenie obchodných prípadov, nadväzovanie obchodných a partnerských vzťahov aj s podporou reálneho partnera. Súčasťou podujatia bude aj trinásty ročník súťaže cvičných firiem, na ktorých sa hodnotí stánok, katalóg, elektronické prezentácie, slogan, logo, najlepší reprezentanti.

Podujatie JUVYR má svoju dlhoročnú tradíciu a mimoriadny význam. Prezentuje celoročné výsledky úsilia vo výchovno-vzdelávacom procese. Tento rok sa predstavia školy v dynamickejšej forme a to prvým ročníkom motivačných odborných súťaží s názvom Škola mojej profesie. Tým sa otvára nová etapa stretnutí v partnerstve odborná škola, základná škola a špeciálna základná škola. Žiaci sa zapoja zábavne a hravo do ponúkaných súťaží určených pre nich. „Ukážka kreativity bude samozrejme prezentovaná aj žiakmi stredných odborných škôl v Tvorivých pracoviskách“, hovorí Gabriela Horecká zo Slovenského centra cvičných firiem. Výsledky kvality odborného vzdelávania si porovnajú žiaci v súťažiach Ukáž čo vieš manuálnych profesií: inštalatér, maliar, cukrár, kozmetička, vizážistka, kaderníčka, manikér.

Prepojenosť cieleného vzdelávania a odbornej praxe predstavia sociálni partneri, zamestnávatelia, cechy, komory, zväzy. Slávnostné otvorenie podujatia sa uskutočnilo vo štvrtok 29. novembra o 14.00 hodine.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM