Jaroslav Dodok Kultúra

Študenti pripravujú minifestival Mladí hudbou: Ponúknu priestor začínajúcim kapelám

Banská Bystrica - V bývalom Kine hviezda, ktorý aktuálne nesie názov Urban spot sa už túto sobotu 26. októbra uskutoční prvý ročník minifestivalu Mladí hudbou. Podujatie sa organizuje pod taktovkou Rady študentov mesta Banská Bystrica, Centra voľného času - JUNIOR a OZ Nula.

Ilustračný obrázok k článku Študenti pripravujú minifestival Mladí hudbou:  Ponúknu priestor začínajúcim kapelám
Foto: Jaroslav Dodok

,,Miestna hudobná scéna má v súčasnosti málo príležitostí ukázať sa a predstaviť svoj talent. Aj preto je hlavnou myšlienkou podujatia Mladí hudbou odprezentovať začínajúce kapely, ktoré nie sú známe uchu banskobystrického poslucháča, " hovorí Lucia Hlavatá, jedna z organizátoriek minifestivalu.

Podujatie oficiálne odštartuje už o 19-tej hodine a bude trvať až do neskorých nočných hodín. Fanúšikom ponúkne koncerty piatich bystrických kapiel rôzneho žánru. Ako prvá vystúpi hudobná skupina Antropoz, po nej si pódium privlastní Kafé Gas, Sense of the four, Unisex a nové piesnepredstaví kapela Rock Reunion.

,,Na záver sme si pripravili ako inak aj jedno milé prekvapenie. Keďže Rada študentov oslavuje v októbri svoj prvý rok pôsobenia, po skončení koncertov pozývame všetkých na narodeninovú After party," hovorí s úsmevom predseda Rady Jaroslav Dodok.

Podujatie Mladí hudbou sa organizuje v rámci projektu Zapoj seba, spoznaj veľa, ktorý je financovaný s podporou Európskej komisie v rámci projektu Mládež v akcii. Minifestival finančne podporil aj Bankobystrický samosprávny kraj.

Študenti pripravujú minifestival Mladí hudbou:  Ponúkne priestor začínajúcim kap
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM