Študentská konferencia „Poznaj Svoje Peniaze“

Zajtra 26. apríla sa uskutoční v Bratislave študentská konferencia, ktorá je vyvrcholením celoslovenskej súťaže o najlepšiu prezentáciu na tému osobné financie. Do súťaže sa zapojilo až 80 projektov.

Jaroslav Dodok

Študenti škôl, kde sa daný predmet ,,Poznaj Svoje Peniaze" vyučuje, mali možnosť zapojiť sa do vytvorenia prezentácie v rôznych témach, ktoré sa týkajú najmä osobných financií a ich vplyvov jednak na mladých ľudí i na domácnosti. Súťažiť sa bude v 8 kategóriách a to:

  1. Kniha o peniazoch, ktorú by som odporúčal priateľovi
  2. Žiť na dlh je moderné alebo nevyhnutné?
  3. Bezpečný internet a peniaze
  4. Peniaze a humor
  5. V živote sú dôležitejšie veci ako peniaze…
  6. Oplatí sa v dnešných časoch sporiť?
  7. Prečo je dobré robiť si rozpočet
  8. Voľná ekonomická téma

[blockquote]V sú­ťaži sa zúčastnilo takmer 80 projektov z celého Slovenska. Následne bolo vybraných 19 najlepších projektov, ktoré dostanú možnosť zúčastniť sa na konferencii a svoje práce tak odprezentovať. Konferenciu, ktorá bude prebiehať v dňoch 26. 4. – 27.4. 2012, organizuje Nadácia pre deti Slovenska a Nadácia Slovenskej sporiteľne. [/blockquote]

Súčasťou programu bude výmena skúseností, názorov a poznatkov z oblasti finančnej gramotnosti, ale takisto i zlepšenie prezentačných a rečníckych schopností.

Záverom konferencie budú ocenení študenti z najlepšími prezentáciami v jednotlivých odboroch, ktorým ceny budú odovzdávať vedúce osobnosti Slovenskej sporiteľne, z ktorých bude pozostávať aj odborná hodnotiaca komisia. Študenti tak dostanú možnosť získať mnoho skúseností a kompetencií využiteľných v praxi.

Autor: Daniel Csúr Foto: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.