Kornel Kubík Udalosti

Sú myšlienky nobelistov aktuálne aj dnes? Odpovie na to Milton Friedman Day

Môžu byť myšlienky nositeľov Nobelových cien aktuálne aj dnes? Túto otázku sa pokúsia zodpovedať účastníci Milton Friedman Day 13. novembra v Banskej Bystrici. Cieľom podujatia je pripomenúť si myšlienku jedného z najvýznamnejších ekonómov 20. storočia.

Ilustračný obrázok k článku Sú myšlienky nobelistov aktuálne aj dnes? Odpovie na to Milton Friedman Day
Foto: Kornel Kubík

Milton Friedman svojho času výrazne ovplyvnil vtedajší hlavný prúd ekonómov a politikov, a výraznou mierou ovplyvnil podobu vtedajšieho sveta. Účastníci získajú poznatky, ktoré im umožnia lepšie pochopiť súčasnú ekonomickú situáciu a základné ekonomické vzťahy.

Podujatie sa bude skladať z dvoch blokov. V prvom sa účastníci dozvedia o živote a odkaze Miltona Friedmana a jeho pracovnej kariére, v druhom bloku bude priestor na odborné prednášky, v ktorých rečníci vysvetlia praktické využitie ekonomickej teórie Miltona Friedmana. Súčasťou tohto bloku bude aj diskusia s rečníkmi.

Podujatie sa môže uskutočniť vďaka podpore partnerov Komprax – Kompetencie pre prax, Iuventa, Independent Traders club, o.z. a Ekonomickej fakulty UMB a zástupcov Students for Liberty CZ. Záštitu nad podujatím prevzal dekan Ekonomickej fakulty Ing. Vladimír Hiadlovský, PhD.

Sú myšlienky nobelistov aktuálne aj dnes? Odpovie na to Milton Friedman Day
2
Galéria
Foto: Kornel Kubík
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie