Webnoviny - Životný štýl

Tatranci už myslia na leto

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 5. apríla (WBN/PR) – Zima vo Vysokých Tatrách ešte nepovedala svoje posledné slovo a za posledné dni tu pribudlo 30 – 50 cm nového prírodného snehu. Podmienky na lyžovanie sa vylepšili a lyžovať sa bude nielen počas Veľkej Noci, ale pravdepodobne ešte aj na májové sviatky. Tatranci napriek počasiu už teraz myslia na leto a pripravujú atraktívne ponuky.

Hlavným magnetom pre dovolenkárov bude regionálna karta zliav tzv. TATRY Card. Karta bola veľmi úspešná aj v zimnej sezóne. „Do konca marca bolo vystavených vyše 20 000 ks kariet a ich počet sa ešte zvýši, keďže nás čaká Veľkonočná lyžovačka“, povedala Lenka Maťašovská výkonná riaditeľka oblastnej organizácie Región Vysoké Tatry.

Cieľom Tatrancov je vytvoriť cenovo atraktívne pobytové balíky, ktorých súčasťou bude aj TATRY card. Na základe karty, ktorú získa hosť priamo na recepcii ubytovacieho zariadenia spolu s informačným letákom, môže čerpať zľavy na jednotlivé služby a produkty akými sú vstupy na lanovky, do aquaparku, reštauráciách, , vstupy do jaskyne, múzea, či galérie…

V zimnej sezóne bolo do projektu karty zapojených takmer 160 ubytovacích zariadení a 30 poskytovateľov služieb. „Sme optimisti, do letnej ponuky by sme chceli zaradiť väčší počet zliav, aby si z ponuky vedeli vybrať rodiny s deťmi, aj aktívni mladí ľudia či seniori. Vďaka karte si každý návštevník Tatier zostaví dovolenku na mieru podľa svojich predstáv“, dodala Maťašovská.

Vysoké Tatry majú počas letných mesiacov vysokú návštevnosť. Viac ako 60% z nej sú však jednodňový návštevníci. Atraktívne a cenovo výhodné pobytové balíky by mohli túto situáciu zmeniť a napomôcť k zvýšeniu počtu viacdňových návštevníkov a tým aj predĺžiť priemernú dĺžku pobytu v Tatrách. Momentálne je 3,5 dňa, čo je v porovnaní s celoslovenským priemerom o 1,4 dňa viac.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM