Univerzita Komenského: Koncert vďaky pre všetkých, ktorí pomohli

Už tento piatok 13. apríla Robo Opatovský, Martin Harich, Pavol Hammel, Alžbeta Kolečkárová, Monika Bagárová, Beáta Dubasová a mnohí ďalší zaspievajú na námestí SNP v Bratislave a poďakujú všetkým, ktorí za zapojili do verejnej finančnej zbierky, kt

Jaroslav Dodok

Koncert vďaky, ako ho nazvali organizátori, bude súčasťou Dňa narcisov. Jeho myšlienkou je nielen poďakovať, ale hlavne spájať ľudí v boji proti rakovine. „Koncert vďaky pripravujeme tretíkrát a je to naše vyjadrenie poďakovania verejnosti,“ povedala pre Školský servis TASR Eva Kováčová z Ligy proti rakovine.

Moderovania koncertu sa už po tretíkrát ujali Richard Vrablec a Lucia Hablovičová. Počas koncertu zájemcivia môžu dostať kvietok narcisu či autogram aj od hercov zo seriálov Ordinácia v ružovej záhrade a Druhý dych. Svoju podporu prisľúbili i tváre projektu Avon proti rakovine prsníka.

V piatok 13. apríla bude v slovenských mestách až 16.273 dobrovoľní­kov znbierať finančné prostriedky počas jedinej finančnej zbierky Ligy proti rakovine, z ktorej môže LPR podporovať onkologických pacientov a ich rodiny. Dobrovoľníkovú prevažne mladých ľudia, ktorí sa rozhodli aj týmto spôsobom zapojiť do zbierky, spoznáte podľa farebnej bubliny žlto-zeleno-červnej farby s kvetom narcisu vo vnútri, s číslom dobrovoľníka a názvom „dobrovoľník“ a „Deň narcisov 2012“.

Symbol zbierky žltý narcis v tento deň nájdete aj na niektorých titulkoch časopisov či v skúšobných kabínkach vo vybraných obchodných domov. V Deň narcisov si okrem ľudí pripnú narcis aj niektoré známe sochy v hlavnom meste.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.