Jaroslav Dodok Udalosti

Valentínsky ples gymnazistov

Skvelá zábava, výborné jedlo, famózna hudba a viac ako dve stovky baviacich sa mladých ľudí. Aj takto vyzerala sobotná noc študentov a absolventov Gymnázia v Sobranciach.

Miestne gymnázium pripravuje počas roka množstvo zaujímavých akcií. Jednou z nich bol v poradí už VIII. Valentínsky ples, ktorý patrí medzi najobľúbenejšie akcie bývalých aj súčasných žiakov školy spolu s ich učiteľmi.

Prípravy nie sú vždy ľahké////

Organizátormi plesu boli študenti III. ročníka a Septimy. Aj keď boli prípravy náročné a vyžadovali si množstvo voľného času, ochotu študentov a svedomitú spoluprácu, dnes sa so svojím výsledkom môžu hrdo pýšiť. „Najťažšie pre nás bolo zosúladiť všetko dohromady. Vybavenie sály s veľkou kapacitou, zabezpečenie výzdoby, fotografa, hudby a programu. Okrem iného aj propagácia celej akcie, predaj vstupeniek a pod,“ spomína na začiatky náročných príprav Darinka Matiová, ktorá bola jednou z hlavných organizátorov.

Nechýbala ani súťaž////

Okrem iného, v sobotný večer prítomných zabavil aj pestrý program, v ktorom vystúpili folklórne súbory Sobrančan a Zemplín a v ľudovej nôte pokračovala svojím spevom aj Liliana Pastyriková. Pre všetkých súťaživých bola pripravená tanečná disciplína a zábava pokračovala aj v tombole, odkiaľ si vylosovaní šťastlivci odnášali krásne a hodnotné ceny. Polnoc sa niesla vo vyhlásení kráľa a kráľovnej VIII. ročníka Valentínskeho plesu a ocenenie získali aj najlepší tanečník a tanečnica parketu.

** Ak parket, tak plný**////

Ako každému výbornému plesu, ani tomuto nechýbala skvelá zábava, o ktorú sa postarala hudobná skupina Duo Axis. Dokázali zdvihnúť zo stoličiek všetkých mladých ľudí, roztancovali aj pedagogický dozor a zabávali sa aj obsluhujúci čašníci i personál. „Sme radi, že sme tu dnes mohli byť. Vidieť všetkých ľudí na parkete ako sa bavia a tancujú nám robí veľkú radosť. Nálada bola skvelá, aj dole na parkete, aj tu hore na pódiu.“ reagovala skupina Duo Axis po skončení svojho vystúpenia.

Všetko má svoj koniec////

V nedeľných skorých ranných hodinách sa partie mladých ľudí postupne rozchádzali. S dobrým pocitom, boľavými nohami, ale s úsmevom na perách sa tak ďalší Valentínksy ples Gymnázia v Sobranciach pomaly chýlil ku koncu. „Ples bol výborný! Skvelo som sa bavil, stretol som aj veľa známych a priateľov, najmä absolventov, ktorých som už dlho nevidel, od kedy odišli na vysoké školy.“ pochvaľuje celú akciu maturant Tomáš Bilec. O tom, že sa bavili aj bývalí žiaci školy, sme sa presvedčili sami. „Bolo super. Jedlo bolo výborné, výzdoba krásna, hudba skvelá, mrkvový šalát s ananásom v ranných hodinách bol tiež famózny. Skutočne sme sa všetci výborne zabavili.“ Takto zhodnotila celú akciu bývala študentka, dnes už vysokoškoláčka Dominika Marcinová.

Vydarené podujatia na vysokej úrovni sú pre Gymnázium v Sobranciach už štandardnou súčasťou školského roka. Ani tentoraz nesklamali a organizátorom patrí veľká pochvala za odvedenú prácu. Tešíme sa na ďalšiu akciu, ktorú pre mladých už čoskoro pripravia!

Laura Kellöová

Ples gymnázia
6
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM