Marcel Páleš Festivaly

Veľké literárne meno na festivale: Na Pohodu príde kultový spisovateľ C. D. Payne

Na tohtoročný multikultúrny festival Bažant Pohoda prídu nielen silné osobnosti hudobnej scény, ale aj zo sveta literatúry. Návštevníci sa môžu tešiť na účasť a aj autorské čítanie kultového amerického spisovateľa C. D. Payna.

Ilustračný obrázok k článku Veľké literárne meno na festivale: Na Pohodu príde kultový spisovateľ C.  D. Payne
Zdroj: TASR

„Len ťažko by sme na Slovensku hľadali miesto s väčšou koncentráciou čitateľov, ktorí majú svoju mladosť spojenú s knihami C. D. Payna, ako je práve festival Bažant Pohoda. Sme preto veľmi radi, že sa nám podarilo zorganizovať účasť tohto autora v Literárnom stane Martinus.sk na festivale, ktorý sa preslávil svojou skvelou atmosférou. Rovnako ako knihy C. D. Payna,“ hovorí Michal Meško, spolumajiteľ kníhkupectva Martinus.sk.

Mládí v hajzlu

Martinus.sk spoločne s organizátormi festivalu zabezpečilo aktívnu účasť svetoznámeho spisovateľa. C. D. Payne sa zapísal do povedomia miliónov čitateľov po celom svete svojou sériou kníh o Nickovi Twispovi, mimoriadne nadpriemernom tínedžerovi, ktorého ťažko skúša puberta.

Napriek tomu, že sa prvé dva diely dočkali aj slovenského prekladu (Nick Twisp sa búri a Nick Twisp v putách), väčšina slovenských aj českých čitateľov vyrastala skôr na českej verzii Mládí v hajzlu. Jeho tvorba je charakteristická obrovskými dávkami humoru, ľahkosti, ale aj empatie, vďaka ktorej sa dokázal vžiť do problémov, ktoré v tínedžerskom veku zažíval asi každý z nás.

Veľký príliv humoru

„Raz cestou na prázdniny som sa spýtal mojej priateľky Lenky Zogatovej, či nemá nejakú dobrú knihu. Podala mi Mládí v hajzlu. Toľko som sa nad knihou na dovolenke asi nenasmial. Ľahké, ale pritom parádne čítanie. C. D. Payne sa hneď zaradil medzi mojich literárnych obľúbencov. Som hrdý, že ho stretnem na našom festivale,“ hovorí Paynov fanúšik a riaditeľ festivalu Michal Kaščák.

„Literatúra má na našom festivale vždy silné zastúpenie, účasť C. D. Payna bude ozdobou skvelého program, ktorý zostavuje Kali Bagala,” dodal Kaščák.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM