Jaroslav Dodok Zábava

VIDEO: Na svet prichádza nový singel od skupiny Before the Zero Day

Klip sa natáčal na námestí v Rimavskej Sobote, ktorá je zároveň aj ich rodným mestečkom. Nevynechali ani oblasť Kurinec, blízko ktorej sa točil aj klip na skladbu Iba jeden.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Na svet prichádza nový singel od skupiny Before the Zero Day
Foto: Jaroslav Dodok

K pesničke sa nám bližšie vyjadril člen skupiny Mimo: „Skladba má názov Pozdrav a vypovedá o dnešnom svete ľudí žijúcich pretvárkou v snahe čo najlepšie pôsobiť na svoje okolie. Text hovorí o tom ako sme sa týmto ľudom úspešne vyhýbali.“

Videoklip točil Patrik Paulínyi, chalan z Liptovského Mikuláša na prelome mesiacov jún/júl. Hudobníci s ním nemali žiaden problém, ba dokonca ako jediný kameraman súhlasil s podmienkou natočiť niečo jednoduché za málo peňazí.

„V dnešnej dobe si o sebe každý myslí, že keď si kúpi drahú kameru, vie automaticky točiť aj klipy a pýta si zato neuveriteľne veľa eur. Sme s jeho prácou aj prístupom veľmi spokojní a určite by sme s ním radi spolupracovali aj v budúcnosti.“ (členovia kapely)

Zostava kapely

Kapela vznikla v roku 2008, čiže v októbri to bude už krásnych 5 rokov. Ktorí ich sledujete, už ste mohli niekoľko krát postrehnúť, akými zmenami kapela prešla. Momentálne už vyše roka fungujú v zostave : Radar – spev, Gabi – gitara, Zsolti – gitara, Ťapo – basa a Mimo – bicie. Z pôvodnej zostavy z toho spomínaného roku 2008 ostali len Radar s Mimom.

Čo pre Vás znamená hudba?

„Hehe to je milá otázka, kde môžme básniť o tom, že hudba je pre nás všetko a jediné čo chceme je ju dostať k Vám a bla bla… Určite pre nás znamená veľa, ale nie všetko. Sme už zamestnaní chlapi s kopou starostí. Vždy sa tešíme, keď máme v niektorý deň všetci čas, môžme od všetkého vypnúť a z chuti si zahrať. Jedine náš najmladší člen Gabi na sebe tvrdo maká, študuje gitaru na konzervatóriu. Raz z neho určite bude nejaký ten pán gitarista, ktorý sa bude živiť hudbou. Ostatní trénujeme toľko, koľko nám robota a frajerky dovolia. “ (Mimo)

V skúšobni sa stretávajú, tak tri krát do týždňa a popravde to úplne stačí. Aspoň si nelezú na nervy. Čo sa týka tvorenia skladieb, každý pridá ruku k dielu. Nedá sa povedať že niektorá zo skladieb by bola konkrétne vymyslená len jedným členom.

Texty si píše Radar sám, avšak nedávno sa im ozvala veľmi talentovaná osôbka, ktorá si hovorí „Es“. Poslala niekoľko výborných textov. Minimálne jeden z nich nájdete aj na ich novom albume a dúfajú, že budú spolupracovať aj naďalej.

Čo chystajú nové?

Chlapci už dlhší čas snívajú o druhom albume, ale jednak je to či už časovo alebo finančne náročná vec. Tento rok je to konečne realitou a 12. augusta začínajú nahrávať nový album, ktorý bude mať názov „Nultý deň“. Podobne ako singel Pozdrav sa aj ostatné tracky budú nahrávať v štúdiu u Rolanda Grapowa.

Samozrejme, že po vydaní albumu, čo by malo byť niekedy v polovici septembra , plánujú urobiť aj nejaké to tour.

Termíny a miesta koncertov budú postupne zverejnené. Vy sa všetko dozviete cez ich profily a na našej stránke student24.sk. Na koncertoch si budete môcť zakúpiť aj nový merch, ktorý pripravujeme v tematike bookletu nového albumu.

„Počúvajte nás aj naďalej a podporujte dobrú muziku,“ odkazuje Before the Zero Day

Videoklip nájdete v našej galérii.

student24/Majka Vrábeľová

Mária Vrábeľová

VIDEO: Na svet prichádza nový singel od skupiny Before the Zero Day
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM