Jaroslav Dodok Životný štýl

Výhra v lotérii Britke zničila život, bez peňazí je šťastnejšia

Keď mala Callie Rogers 16 rokov, stala sa z nej najmladšia výherkyňa lotérie v histórii Veľkej Británie. Ľahko získane milióny sa však pre mladé dievča stali kliatbou.

Ilustračný obrázok k článku Výhra v lotérii Britke zničila život, bez peňazí je šťastnejšia
Foto: Jaroslav Dodok

Ostalo jej len dvetisíc euro

V roku 2003 Callie Rogers vyhrala v lotérii vyše dva milióny eur. Mladučká Britka mala v tom čase len 16 rokov a do histórie sa zapísala ako najmladšia výherkyňa lotérie v krajine. Namiesto toho, aby jej peniaze priniesli radosť, doviedli ju do depresívnych stavov, v ktorých sa dokonca pokúsila spáchať samovraždu. O desať rokov neskôr tvoria Calliene celoživotné úspory len zlomok z pôvodnej výhry – s 2300 eurami v banke však mladá žena tvrdí, že nikdy nebola šťastnejšia.

„Nemôžem uveriť, že už prešlo desať rokov, odkedy som v rukách držala ten obrovský šek. Bola som príliš mladá na to, aby som vyhrala v lotérii – nemyslím si, že 16-roční by na to mali byť oprávnení. Hoci si poviete, že váš život to nezmení, nie je to pravda – často ho zmení práve k horšiemu. Skoro ma to zložilo, ale našťastie som teraz silnejšia,“ hovorí Callie.

Kokaín, luxusné oblečenie more darčekov a cesta do temnoty

V čase, keď vyhrala, žila Callie so svojimi adoptívnymi rodičmi a zarábala pár libier na hodinu ako predavačka v obchode. V práci dala výpoveď a jej život sa vrútil do kolotoča nesprávnych rozhodnutí. Pár týždňov po výhre stretla Nickyho Lawsona, s ktorým sa presťahovala do vlastného apartmánu za vyše 200-tisíc eur.

Začala nakupovať drahé dizajnérske oblečenie, zahŕňala darčekmi svojich biologických rodičov a chodila na jeden výlet za druhým. Nevynechala ani kokaín – ako tínedžerka minula na drogy pre seba a svojho priateľa takmer 290-tisíc eur.

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM