Jaroslav Dodok Festivaly

ZÁBERY z tragického koncertu: Spadlo pódium, jeden človek zomrel

V čase tragédie bolo v okolí pódia približne dvadsať ľudí, traja z nich utrpeli zranenia. Pred sobotným koncertom kapely Radiohead v kanadskom Toronte sa zrútila vrchná časť pódia, ktorá zabila jedného z technikov.

Ďalšie tri osoby sa zranili, pričom jedna z nich vážne. K tragickej nehode došlo približne hodinu pred otvorením brán, pričom množstvo fanúšikov už čakalo pred areálom Downsview Park, kde sa mal koncert uskutočniť.

**Členovia Radiohead krátko po nehode na Twitteri uviedli, že ich koncert sa zrušil z dôvodu nepredvídateľných okolností. **

Meno mŕtveho technika polícia odmietla zverejniť, uviedli iba to, že to bol tridsiatnik. Hovorca torontskej polície Tim Burrows pre agentúru Reuters povedal, že v čase nehody bolo v okolí pódia približne dvadsať osôb. Jedného technika previezli do nemocnice so zranením hlavy, ďalších dvoch ošetrili priamo na mieste. Polícia v súčasnosti vyšetruje, kto incident spôsobil.

Pozrite si video z miesta tragédie:

[youtube=400,332]h­ttp://youtu.be/YD­BYJmm4vs4[/you­tube]

Zdroj: youtube

//„Otočila som sa a celá vrchná časť pódia sa zrútila. Vyzeralo to, že niekoľko minút všetci váhali a nikto nevedel, čo má robiť. Až potom sme si všetci uvedomili vážnosť situácie,“ //uviedla istá Alexandra Halbert, ktorá v čase nehody pracovala v stánku s pivom.

[blockquote]Ne­ďaleko pódia bol aj predavač občerstvenia Jason Ip, ktorý minúty po incidente nazval chaosom.[/bloc­kquote] „Niekoľko ľudí sa rozbehlo k pódiu. Nikto presne nevedel, čo sa stalo, ale bolo jasné, že pod pódiom sú nejakí ľudia. Bolo to, ako keď sa stanete svedkom autonehody. V takých situáciách jednoducho neviete, ako zareagovať,“ povedal.

student24/webnoviny foto: sita

koncert
7
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie