Marcel Mojžiš Šport

Dávid s Goliášom o zlato: Nech bože dá!

KOMENTÁR: Desať rokov čakalo Slovensko na ošiaľ v uliciach spôsobený postupom do finále hokejového šampionátu. Nikto, ani ten najväčší optimista nečakal , že sa slovenská reprezentácia dostane tento rok v bojoch až tak ďaleko! A to ešte nie je koniec

Po neúspešnom domácom šampionáte mnohí fanúšikovia tvrdili, že nemáme ani len na štvrťfinále a že disponujeme tímom poskladaným z nováčikov, ktorí toho veľa nenamútia. Český tréner Vújtek však urobil z týchto chlapcov nových národných hrdinov! Pomohli mu aj správni lídri, keď pozvánku na šampionát neodmietol kapitán Chára, Handzuš či vykupiteľ Šatan, ktorí nazbierané skúsenosti predali mladým a to sa odrazilo aj na ich výkonnosti.

[blockquote]Prek­vapil mladík Libor Hudáček, ktorého pred šampionátom poznal len málokto. Odborníci sa zhodli, že práve on je obrovský talent do budúcnosti. Najväčšou oporou tímu je šampionátová jednotka v bráne Ján Laco. Laco chytil životnú formu a niet pochýb o tom, že si jeho výkony všimli popredné tímy, či už z NHL alebo KHL. Skvelé výkony podávajú aj ostatní, veď kompaktnosť tímu a prameniaca skvelá nálada z výhier je po dlhých rokoch asi kľúčovým faktorom úspechu Slovenska na majstrovstvách­.[/blockquote] Sobota 11.5.2002 je dátum, ktorý sa hlboko zapísal do histórie slovenského hokeja. [link=http://www­.student24.sk/clan­ky?extend.134251_FAN­TASTICKE:-Pokorili-sme-Cechov,–hrame-o-zlato!]Viac TU![/link] Celé Slovensko teraz verí, že dátum 20.5.2012 bude ďalším – zlatým. Proti tomu, aby sme sa druhýkrát tešili z titulu majstrov sveta budú opäť Rusi. Hviezdami nabitý tím valcuje každého, kto príde do cesty. V semifinále poslali do boja o tretie miesto domácich Fínov v pomere 6:2.

Skvelú formu chytil velikán ruského hokeja Malkin, ktorí zaznamenal proti Fínom hattrick. Nevýhodou Slovenska bude určite fakt, že budeme hrať s piatimi obrancami, keď sa v semifinále nepríjemne zranil Starosta. Chlapci dali v semifinále do toho všetko a bratovražedný súboj s Čechmi vyhrali 3:1. Vykupiteľmi slovenského národa sa stali Slovanisti Šatan a Hudáček.

[blockquote]Celý národ verí, že Slováci sa ako Fíni budú tešiť z druhého zisku titulu majstrov sveta. Tak ako Fíni získali druhý primát v Bratislave minulý rok, tak by hokejisti s dvojkrížom na hrudi mohli získať titul v metropole Fínska, Helsinkách. [/blockquote] Zápas na život a na smrť, zápas Dávida s Goliášom, zápas individuality a kompaktnosti. Toto všetko nás čaká dnes od 19:30. Slovensko, tá malá krajinka je na nohách! Celý národ spojili hokejisti, tak verme našim, držme im palce a tešme sa z toho, že máme šancu na zlato.

student24.sk/Jakub Mitter Foto: tasr

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie