Kornel Kubík Udalosti

Dáždnik, ktorý nabije mobil. Aj takýto projekt vznikol počas Startup Weekendu

Počas tohto víkendu sa v Univerzitnej knižnici Technickej univerzity v Košiciach koná prvý ročník Startup Weekend Košice. Prečítajte si, aký bol druhý deň akcie od nášho redaktora Matúša Sedláka.

Ilustračný obrázok k článku Dáždnik, ktorý nabije mobil. Aj takýto projekt vznikol počas Startup Weekendu
Zdroj: Dnes24.sk

V sobotu sa počas akcie Startup Weekend Košice pracovalo na ôsmich projektoch. S nápadmi prišli študenti a mladí ľudia, ktorí majú potenciál niečo zmeniť. Už v piatok sa vytvorili skupiny a tieto tímy dnes pracovali na svojom projekte. Jeden z nich je dáždnik, vďaka ktorému si dokážete nabiť svoj mobilný telefón. Projekt priniesol študent Technickej Univerzity v Košiciach Daniel Šlosár (30). Tento know-how má názov SUNNIE.

Startup Weekendu sa zúčastnil aj mentor Tomáš Bel, vlastník spoločnosti EXISPORT a taktiež podnikateľ roka 2010. „Tomáš nám otvoril oči, aby sme sa pozerali na to, kde máme svojich odberateľov a nevyrábali niečo, čo ľudia nebudú chcieť,“ povedal nám Daniel.

Ďalších mentorom bol Tomáš Baran, CEO a zakladateľ Goldee: „Tomáš nám dal nový dych do startupu, ako osloviť trh, ako vytvoriť dokonalú reklamu, a svoj startup priniesť ľahko na trh práce,“ prezradil Daniel.

„Dnešný deň na Startup Weekend Košice bol príjemný, nikto nemal stres a celá atmosféra bola uvoľnená. Každý jeden účastník pracoval ako fretka. Nápady sú skvelé a verím, že Startup Weekendom Košice sa to nekončí, pretože už teraz urobili krok za to, že tu prišli,“ povedala organizátorka Startup Weekend Košice Dorota Feketeová (25).

„Zajtra (v nedeľu) sa opäť bude pracovať na projektoch a následne v poobedňajších hodinách každý jeden tím bude svoj projekt prezentovať pred porotcami, ktorí im budú hodnotiť projekt. Netuším však, ktorý projekt bude víťazný, ale verím, že výhrá ten najlepší,“ prezradila nám Irina-Paula Albu (37), facilitátor Startup Weekend z Rumunska.

Prečítajte si aj ďalšie články zo Startup Weekendu:
Začal sa Startup Weekend Košice: Mladí odprezentujú svoje nápady
Rozhovor s Matejom Ftáčnikom (25): Spoluzakladateľ The Spot pomáha rozbiehať startupy

Student24/Matúš Sedlák
Foto: Marek Lavčák

Druhý deň Startup Weekend Košice
6
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM