Jakub Forgács Šport Tlačové správy

FOTO a VIDEO: Bystricu ovládnu parkouristi. Ťahákom akcie kráska z Rakúska

Milovníci umenia pohybu sa opäť stretnú pod Urpínom. Čo všetko prinesie siedmy ročník najväčšieho stretnutia parkouristov v našom meste?

Ilustračný obrázok k článku FOTO a VIDEO: Bystricu ovládnu parkouristi. Ťahákom akcie kráska z Rakúska
26
Galéria
Zdroj: Parkour Meeting BB

V Bystrici sa už po siedmykrát stretnú parkouristi zo Slovenska a Česka na najväčšej medzinárodnej akcii v našich končinách. Podujatie Parkour Meeting Banská Bystrica 2017 sa uskutoční v polovici prázdnin, od 27. do 30. júla 2017 v Hale B zimného štadióna, ako aj na ďalších miestach v Bystrici.

Pre parkouristov aj verejnosť

„Ide o podujatie nesúťažného charakteru, keďže parkour je nesúťažnou atletickou disciplínou. Parkouristi si na ňom vymieňajú skúsenosti, zdokonaľujú sa na workshopoch, utužujú komunitu,“ povedal Dávid Lupták, jeden z organizátorov ak­cie.

Na svoje si prídu aj návštevníci. Parkouristi absolvujú spoločné rozcvičky v parku pod Pamätníkom SNP, do ktorých sa bude môcť zapojiť aj verejnosť. Okrem toho budú mať ľudia možnosť, sledovať všakovaké kúsky šikovných „skokanov“ priamo v hale, či si vyskúšať základy parkouru.

Zdroj: YouTube.com

Lákadlom kráska z Rakúska

Tento rok organizátori opäť pripravili aj niekoľko noviniek. „Najväčším lákadlom bude určite špeciálny hosť, Pam Forster z Rakúska. Je to vôbec prvýkrát, čo sa nám podarilo pritiahnuť ako hosťa zástupcu nežnejšieho pohlavia,“ povedal Lupták so slovami, že vďaka nej aj dievčatá a ženy uvidia, že parkour nie je len pre chalanov.

„V rámci akcie prebehne aj prvý ročník oceňovania Parkour Spirit – parkouristov, ktorí nezištne pomáhajú, šíria dobré meno disciplíny a sú príkladom pre ostatných,“ pokračoval Lupták. Ako dodal, okrem toho sa mladí „skokani“ vyberú aj do ulíc, na najznámejšie tréningové miesta v Bystrici. Možno sa dokonca ukážu aj priamo v centre mesta.

Ak by ste si podujatie Parkour Meeting Banská Bystrica 2017 chceli naplno užiť ako parkouristi, informácie k registrácii, ktorá trvá do 11. júna, nájdete na stránke podujatia!

Pozrite si v priloženej fotogalérii videoupútavku na tohtoročný Meeting, plagát akcie, ako aj foto z minulého ročníka!

V OBRAZOCH: Veľké stretnutie parkouristov po siedmykrát v Bystrici
26
Galéria
Zdroj: Parkour Meeting BB
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM