Jaroslav Dodok Životný štýl

Marek Dlugoš: Do Južnej Ázie sa vydal s jedným ruksakom

Pred ôsmimi mesiacmi sa vydal na cestu okolo sveta, teraz sa hrá s dvojmetrovými pytónmi a spoznáva miestnu kultúru. Pozrite si Marekové videá.

Ilustračný obrázok k článku Marek Dlugoš: Do Južnej Ázie sa vydal s jedným ruksakom
Zdroj: Dnes24.sk

Mareka Dlugoš už nejakú tú dobu sledujeme, keďže sme vám ešte pred pár rokmi priniesli článok o jeho iniciatíve študovať v USA. Veľa sa od tej doby zmenilo a my sme tu zasa s novým článkom o jeho ďalšom odvážnom projekte, ktorý sa stále iba 20-ročný Marek rozhodol realizovať.

Pred ôsmimi mesiacmi sa vydal na cestu okolo sveta po tom, čo ho najrýchlejšie rastúci kanadský startup, Shopify, oslovil s ponukou stáže, ako reakciu na jeho web stránku, ktorú vytvoril, keď maturoval na strednej škole. Takáto ponuka sa samozrejme neodmieta a tak odletel Marek na 4 mesiace do kanadského hlavného mesta stráviť leto ako stážista, dizajnér. Po tejto skúsenosti sa Marekovi naskytli ďalšie príležitosti a tak nakoniec cestoval z Kanady priamo do Južnej Kórei, kde študoval 1 semester.

Aby sa z jeho “nudného” života náhodou nestal stereotyp, bola načase ďalšia zmena.

Teraz sa vydal na cesty po Južnej Ázii iba s jediným ruksakom a novým odhodlaním. Navštívil Taiwan, 4 týždne si užíval horúce Filipíny a teraz kotví v Singapure. Miesto toho, aby si iba užíval život a teplé pláže, rozhodol sa zdieľať svoje zážitky prostredníctvom videí, ktoré vydáva približne každý druhý deň. Ako aj sám napísal na svoj Facebook: “Chcem sa tieto dni viac zamerať na videoprodukciu a zdiesľať s vami zážitky z mojich ciest.”

Vo svojich videách sa napr. navštevuje majestátne budhistické chrámy, hrá sa s dvojmetrovými pytónmi, no robí aj viac mainstream veci – spomína tradičné jedlá, jazyk, kultúru, ukazuje život bežných ľudí v krajine. Putuje po horách, ryžových terasách a slní sa na pláži.

K článku pridávame jednu z epizód a ďalšie videá môžeš nájsť na jeho YouTube profile.

Marek Dlugoš: Do Južnej Ázie sa vydal s jedným ruksakom
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM