Jaroslav Dodok Rozhovor

ROZHOVOR: Ako sa cíti Kornel Kubík v kresle šéfredaktora a aké témy prinesie mesiac október?

Má za sebou prvých 30 dní v novej funkcii a jeho výsledky už teraz hovoria za všetko. Čítanosť Student24 sa viac ako zdvojnásobila, pribudli nové rebríčky zamestnávateľov i škôl a prečítať ste si mohli aj reportáž z ďalekej Ázie. V rozhovore Kornel prezradil aj niečo viac o novom svetovom fenoméne.

Ilustračný obrázok k článku ROZHOVOR: Ako sa cíti Kornel Kubík v kresle šéfredaktora a aké témy prinesie mesiac október?
Foto: Jaroslav Dodok

Prvých 30 dní v kresle šéfredaktora máš za sebou. Ako sa cítiš? Čoraz lepšie, najmä preto, že čitateľov máme čoraz viac. Ukazuje nám to, že sme sa vybrali správnou cestou.

Ktoré témy a udalosti zarezonovali počas septembra na webe najviac? Najviac študentov si prečítalo článok o projekte Challengest, vďaka ktorému môžu získať skúsenosti na reálnych projektoch alebo aj prácu snov už počas školy. Najviac čitateľov odporúčalo článok o novele, ktorú schválila vláda. Podľa nej môže byť v triedach viac žiakov a jazykový certifikát už maturitu nenahradí. Množstvo študentov si pozrelo aj rebríček fakúlt, o ktorých absolventov je najväčší záujem, či prečítalo si o tom, aké je to byť mažoretkou v článku o Majsterke Európy Melánii Daňkovej.

Akým smerom chceš, aby sa spravodajstvo na portáli Student24 vyvíjalo nasledujúci rok? V prvom rade budeme študentom prinášať aktuality, ktoré potrebujú vedieť, a taktiež obsah, ktorý je pre nich čo najužitočnejší. Teda aj tipy či rady, kde a ako získajú to, čo k reálnemu a úspešnému životu potrebujú, avšak škola im to nedá. O tom, že o to študenti majú záujem, svedčí spomínaný najčítanejší článok za minulý mesiac.

Veľkým negatívom dneška je to, že popri všetkých problémoch s financovaním školstva a platmi učiteľov sa akoby zabudlo na študentov – predovšetkým na ich názor. Práve v tomto chceme byť iní oproti ostatným médiám. Budeme písať o tom a riešiť to, čo študentov zaujíma a trápi.

A do tretice – našich čitateľov budeme inšpirovať príbehmi mladých ľudí, ktorí sa vybrali inou cestou ako väčšina a napríklad už počas školy rozbehli úspešnú firmu.

Čo nové prinesie mesiac október? Akým dôležitým témam sa redakcia bude venovať? Spomínal som aktuálnosť a užitočnosť pre študentov. Preto sa v najbližšom období pozrieme na súčasný svetový fenomén – vzdelávanie cez on-line kurzy. Vďaka nim môžete študovať čo chcete, kedy chcete a zadarmo aj na najlepších univerzitách sveta. Ale napríklad prinesieme aj ďalšie zaujímavé čítanie od našej redaktorky z Indonézie, kde je na študijnom pobyte.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie